FACEBOOK’TAN ZUCKERBERG, LİBRA’NIN BAŞLAMA TARİHİNİ VERDİ

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, Libra şifreleme para birimi projesi için planlanan 2020 lansmanını yapmayı reddetti.

Nikkei ile Perşembe günü yaptığı röportajda konuşan Zuckerberg’e, stabilcoin’in geldiği ve geldiği tarihte beklenen cevabı verdi:

“Açıkçası yakında bir noktada ilerlemek istiyoruz ve bunun uzun yıllar sürmesi gerekmiyor” dedi. “Ama şu anda bunu iyi yaptığımızdan emin olmaya gerçekten odaklandım.” diye ekledi.

Libra’nın Haziran ayındaki beyaz bülteninin lansmanından bu yana, dünya genelindeki düzenleyiciler projeye itirazlarında kararlı davrandılar, bunun sadece finansal istikrar için bir risk teşkil etmediğini ve finansal suçlarda da kullanılabileceğini değil, aynı zamanda devlet para birimleri için de bir tehdit oluşturduğunu söylüyorlar. Özellikle, ABD ve Fransa’daki milletvekilleri projenin durdurulmasını istedi.

Libra projesinin 2020 hedefindeki silahlarına yapışmış gibi göründüğü, Libra Birliği Genel Müdürü ve COO Bertrand Perez, Eylül ayının ortalarında “Yılın ilk yarısı sonuna kadar lansman programımızı sıkıca sürdürüyoruz” dedi. ve 2020’nin sonu. ”

Zuckerberg ayrıca, Facebook’un Libra gibi “toplum için çok hassas” olan projeleri ortaya koyarken, istişare ve “meseleleri çözme” için bir süre tanıyan daha temkinli bir yaklaşım izlediğini de belirtti.