FACEBOOK’UN PİYASAYA SÜRMEYE HAZIRLANDIĞI KRİPTO PARA İÇİN UZMANLARDAN UYARI

Finans uzmanı ve televizyoncu Max Keiser, Sosyal medya devi Facebook’un kripto parası GlobalCoin’in XRP gibi alternatif kripto paralar için büyük tehdit olduğunu iddia etti.

Finans uzmanı ve Televizyoncu Max Keiser’e göre, XRPve diğer birçok kripto para birimi, Facebook‘un piyasaya sürmeye hazırlandığı GlobalCoin’e karşı uyarılarda bulundu.

Keiser, GlobalCoin‘in XRP’nin de dahil olduğu birçok alternatif kripto parayı kullanan çok sayıda ödeme ve havale şirketini gereksiz hale getireceğini ifade ediyor.

Facebook’un Hedefi

Kripto parası, sadece ABD dolarına değil, birden fazla para birimine bağlanacağını açıklayan Facebook’un özellikle yerli para birimlerinin çok volatil olduğu Venezuela ve Zimbabve gibi gelişmekte olan ülkeleri hedeflediği amaçlıyor.

Sosyal medya devi gelişmekte olan ülkeleri hedeflemesinin nedeninin şirketin kullanıcı başına elde ettiği ortalama gelir seviyesi düşük, dünyanın nispeten fakir bölgelerinde gelirlerini artırmak istemesi olabileceğini söylüyor.

Kripto paranın sadece Facebook’ta değil, Whatsapp ve Messenger gibi uygulamalarda da kullanılabileceği hedefleniyor.

 

 

 

 

1 YORUM

  1. Eğer Facebook bu adımı atarsa muhtemelen Google, Apple veya Microsoft gibi markalar da kendi kripto paralarını çıkartır. Kisacası dünya kripyo paraya akın ediyor. Sürekli değeri artan bir piyasa zaten. Türkiye resmi olarak bunu kabul etmeli. Türk fimalarından da kripto hareketi beklioruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here