Connect with us

Altcoin

Gözler Ripple’a Çevrildi! Analistler XRP’de %100 Artış Bekliyor

Yayınlama

on

Coinografi.com – Kripto para piyasasında son birkaç haftadır yaşanan düşüşlerden XRP de nasibini aldı. Piyasa değeri ile üçüncü en büyük kripto para birimi olan XRP, sadece haftalar önce kırılan 2020’nin en yüksek seviyesi olan 0.345 dolar’dan Perşembe günü 0.105 dolar’a kadar gerileyerek % 70 düşüş gösterdi.

Ancak, kripto para birimi hızla 0.13 dolar’ın üzerine çıktı ve şimdi dijital varlık piyasalarında toparlanma sürüyor gibi 0.15 dolar’dan işlem görüyor. Üst düzey bir analist, bu toparlanmanın XRP değerinde daha geniş bir toparlanma için zemin hazırlayabileceğini öne sürdü.

XRP % 100 Rallide Olabilir

XRP piyasalarında son zamanlarda görülen zayıflıklara rağmen, kripto para analisti olan Calmly, Cumartesi günü “Ripple biriktirmeye başlamanın” zamanının geldiğini belirterek varlık hakkında iyimser olduğunu ifade etti.

Calmly Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla XRP’nin 2017 yılında kripto para biriminin kararlı bir şekilde geri döndüğü ve 0.13 dolar civarında uzun vadeli bir destek bölgesi tuttuğunu belirtti. Bu da bir boğa davasının bozulmadan kaldığını gösteriyor. Her ne kadar Calmly somut bir fiyat tahminde bulunmasa da, XRP’nin yaklaşık %100’lük bir artışla 0.270-0.300 seviyesine çıkabileceğini dile getirdi. Ancak burada varlığın ilk seferde kırılmasında sorun yaşayabileceği uzun vadeli bir direnç bandı var.

Analist’lerin Farklı Görüşleri

Rapora göre, otuz yıldır pazarlarda çalışan kıdemli emtia uzmanı Peter Brandt, altcoinin etkili bir fiyat desteğinin olmadığı bir bölgeye girmenin eşiğinde olabileceği konusunda uyarıyor.

Aşağıdaki grafiğe işaret ederek şunları yazdı:

“Bir daha asla XRP tablosu göndermeyeceğimi söyledim. Ancak, hepinizin ‘White Space below’ a sahip olmanın ne anlama geldiğiyle ilgilenebileceğini düşündüm.”

Brandt’ın XRP’nin gelecekteki beklentilerine karşı örtülü uyarısı, Bitcoin tablosuna “önyargısız” bakarsa, BTC’nin şu anki fiyattan en az % 83 düşmesini gerektirecek bir “1.000 dolar altı” fiyat gördüğünü açıkladıktan kısa bir süre sonra geliyor.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın, Twitter ve Instagram hesaplarımızı takip edin!

Yorumları Görüntüle

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altcoin

BTC ile Bitcoin İçin Popüler Bir Analistin Açıklamasına Göre Kötü Bir Haber!

Yayınlama

on

BTC ile Bitcoin’de boğa adını alan yatırımcıların şuan bir telaş içerisinde olduğu biliniyor. 2009 yılında açılmış olan bir hesap, 2020 yılında harekete geçti ve piyasada beklenmedik hareketlenmeleri meydana getirdi. Fakat bu hareketlenmelere rağmen her zaman liderlik koltuğunda oturan kripto para birimi gevşedi. Bir BTC ile bitcoin fiyatı 8700 dolara kadar düştü. Ünlü Scott Melker, son dönemin liderlikte olan kripto para analistlerinin en iyisi olarak biliniyor. Bitcoin’de yaşanan hızlı gerilemenin nedenlerini açıklamaya çalıştı. Böylelikle kripto paraya yatırım yapan kişilerin de bilgi sahibi olmasını sağladı.

BTC İle Bitcoin Boğaları Endişeli

Scott Melker, ortalama dört saat süren 200 hareketli ortalamanın altına inilmesi durumunu kripto piyasası için çok önemli gördüğünü söyledi. Bu hareketlenmeler piyasa için büyük dönüm noktası oldu ve kripto tarihini kötü yönde etkiledi. Scott Melker, ani gerileme için bir düzeltme olduğunu belirtti ve yatırımcıları uyardı. Kısa vadeli yatırımcılar için bu durum olumsuz sonuçlara yol açsa bile, uzun süreli yatırımcıları etkilemeyeceğini söyledi. Bunun üzerine Scott Melker, 8700 dolara gelmiş olan BTCile Bitcoin’e yatırım yapacağını belirtti. Ünlü analist bu hareketi ile BTC’nin yükselişine olan inancını göstermiş oldu.

Satoshi’nin Bitcoin İçin Kirli Hileleri

BTC ile bitcoin fiyatı son yaşanan panikten sonra %12 gerileme yaşadı. Bitcoin para biriminin kurucusu olan Satoshi Nakamoto’nun hayaleti piyasada endişenin yaşanmasına sebep olmuştu. 20 Mayıs’ta gerçekleşen bu durumdan itibaren Bitcoin oldukça fazla geriledi.

Kim olduğu öğrenilemeyen bu kişi, Bitcoin’in Genesis Block’u geliştirmesinden sonra ortaya çıkmış olan BTC ile işlem yaptı. Genesis Block’un ortaya çıkmasından iki ay sonra üretilen 50 BTC’ye taşınmasını sağladı. Bu sebeple hesap edilenden çok daha fazla sayıda Bitcoin’in piyasada yerini alabileceği sorunlara neden oldu. Satoshi Nakamoto’nun toplamda 1 milyon BTC parası bulunuyor. Bu Bitcoin’lerin hepsinin piyasaya sürülmesi endişesi boğaları sarmış durumda. 1 milyon BTC’nin piyasaya sürülmesi sonucu, piyasadaki hareketlerin öngörülemeyeceği düşünülüyor. Diğer bir sorun olarak ise boğalar, 1 milyon tane Bitcoin’den daha çok risk taşıyan birimlerin piyasada yerini almasını görüyor. Böylece merak edilen sorular yanıtlarını buluyor.

 

2020 Yılında XRP İçin Yatırım Yapmak Uygun Mu? başlıklı yazımıza linkten erişebilirsiniz.”

Okumaya Devam Et

Altcoin

2020 Yılında XRP İçin Yatırım Yapmak Uygun Mu?

Yayınlama

on

xrp

2020 Yılında XRP İçin Yatırım Yapmak Uygun Mu? XRP; 2017 yılında mega boğa piyasasında XRP’nin değeri 3.5 doların da üzerine çıkması ile tüm zamanların en yüksek seviyesine kadar geldi. Fakat o günden beri derin bir ayı piyasasına girmesi ile 0.12 dolar seviyesine kadar indiği biliniyor.

kripto

Bu kadar fark oluşturulan dip ve zirve fiyatları ise hem yatırımcıları zengin edebileceği gibi hem de tüm varlıklarını kayıp etmelerine kadar nedenleri beraberinde getirebilir. Bu kadar büyük bir uçurum olması ise yatırımcıların akıllarında 2020 yılında XRP yatırımı yapmak uygun olur mu, olmaz mı sorularının yer almasına neden oluyor.

XRP’de yer alan bir yetkili ise bu noktada az da olsa bilgiler paylaşarak sorunun yanıt bulmasını sağladı. Kıdemli yöneticiler arasında yer alan Josh Lin açıklamada bulundu. Ripple için hem iyi bir yatırım olabileceği hem de kötü bir yatırım olabileceğini düşündüğünü aktardı.

XRP İyi Bir Yatırım Mıdır? : 2020 Yılında XRP İçin Yatırım Yapmak Uygun Mu?

John Lin tarafından yapılan açıklamada başlangıç olarak, Ripple ile yatırım yapma düşüncesi olan kişilerin daha halka açık olarak yer almadığını aktardı. Bu yüzden de Ripple ile değil XRP üzeride çalışması devam eden bir dijital varlığa yatırım yapılması gerektiğini açıkladı.

Neden XRP iyi bir yatırım olabilir diye düşündüğüne gelinecek olursa, Ripple’nin XRP ekosistemine ait aktif bir fayda ile beraber hacim de getirdiğini ekledi. Teorik anlamda bakılacak olunduğu zaman XRP ye ait gerçek değerin artmasına etki eder. Fakat Josh, alış ve satış noktasında fiyatının bu durumu yansıtıyor ya da yansıtmıyor olduğu ile alakalı fikre sahip olmadığını da ekledi.

Yatırım yapılacak bir varlık belirlenirken en önemli noktanın projenin arkasında yer alan ekibin yeterli olmasını belirtti. Çalıştığı en iyi ekip olduğunu da aktardı.

XRP Neden İyi Bir Yatırım Değildir?

John Lin iyi bir yatırım olabileceği gibi bir yandan da iyi bir yatırım olmayacağını aktarmıştı. Neden XRP iyi bir yatırım olmadığı konusunda etrafında düzenleyici bir netliğin yer almamasına dikkatleri çekti. Peki, 2020 Yılında XRP İçin Yatırım Yapmak Uygun Mu?

Şu anda ABD içerisinde yer alan Menkul Kıymetler ile beraber Emtia Borsa’nın sahiptir. Bu sahip olduğu bir menkul kıymet olarak bir sınıflandırmada yer alıp almayacak olduğu da bulanık bir halde. Ripple şu anda şirket içerisine kayıtlı olarak yer almayan menkul kıymetlerin satışının devam ettiği iddia edilen durumların birden fazla sınıf davası ile karşı karşıya yer alıyor. Buna benzer bir sınıflandırma olması hem XRP hem de Ripple için zararlı sonuçların doğurması söz konusu.

Bunlardan da farklı olarak gelen anlamda kripto endüstrisi içerisinde hala emeklemeye ait olan aşamalarda yer aldığı için düzenleyici belirsizlik yer aldığı biliniyor.

Hafifletici Düzeyde Faktörler

Lin’e ait olan açıklamalara göre Ripple’nin her ne kadar bir çalışanı olsa bile gelecek içerisinde XRP fiyatının ne olacağı hakkında bilgi bilmediğini itiraf etti. Söz konusu bu halde olunca sadece güvenli bir noktada yer alabilmek adına gerçek anlamda güvendiği beş farklı kripto para ile sepet oluşturduğunu aktardı. Bu sayede bir miktar sermaye tahsis ederek yatırım amaçlı harekete geçmiştir.

Yapılan çeşitlilik XRP’ye ait olması ve bir bütün anlamda kripto para birimi olarak yer alması biliniyor. Bu da endüstri için yatırım yapma riskinin daha az olmasına yardımcı olacağı belirtildi.

Ek olarak Lin konuşması sırasında en iyi risk ve ödül için uygun profilleri sunan uranyum kripto endüstrisi oluyor. Bunun dışında farklı karlı olan fırsatları da önerileri arasına koydu. Çünkü kripto para piyasasının ise hala başlangıç noktasında yer aldığına dair inanışı bulunuyor.

Bitcoin Aktif Kullanılan Hesap Adresleri Ethereum Hesaplarının İki Katına Erişti başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Okumaya Devam Et

Altcoin

Bitcoin Aktif Kullanılan Hesap Adresleri Ethereum Hesaplarının İki Katına Erişti

bitcoin, kripto para, etherium, bitcoin hesaplar, bitcoin hesap analizi, bitcoin mi etherium mu, kazanılır mı, bitcoin karlı mı

Yayınlama

on

Kripto para

Bitcoin‘e ait aktif hesapların sayısı neredeyse tüm önde gelen kripto paralara ait hesapları geride bıraktı.

Bitcoin ( BTC ), önde gelen kripto paraların arasında popülerlik yarışında en başı çekiyor. Fakat kripto para bulunduran adres sayılarına bakıldığı zaman Ethereum’un gerisinde kaldığı gözleniyor.

Bitcoin; zincir dahilinde olarak bilinen piyasa analisti Glassnode’un açıklamış olduğu verilerine göre Ethereum’a oran ile iki kat, Litecoin’den de tam 11 kat, Ripple’den ise 140 kat daha fazla olarak günlük aktif adres sayısına sahip oluyor.

En Hızlı Gelişimi Bitcoin Gösteriyor

Günlük bazda ele alınacak olduğu zaman yeni oluşturulan Bitcoin adreslerine ait hesap sayısı, Ethereum’a 5 kat farkla büyük bir sayıyı temsil ettiği gözleniyor. Bitcoine ait olan yarılanmanın ardından  24 saatlik zaman dilimi içerisinde yeni Bitcoin’e ait adreslerin sayısı 470 bine kadar çıkarken Ethereum’a ait olanların sadece 90 bin artış gösterdiği gözlendi.

0.1 BTC’den daha fazla kripto para bulundurduğu bilinen adreslerin sayısı şuan 3.053.970 olurken, BTC’den fazla daha fazla kripto para içeren adreslerin sayısı 815.698e çıkarak bir rekor seviyeye ulaştı.

Bitcoin

bitcoin, kripto para, etherium, bitcoin hesaplar, bitcoin hesap analizi, bitcoin mi etherium mu, kazanılır mı, bitcoin karlı mı

Büyüme Oranı Gerçek Mi?

Mevcut Bitcoin adreslerinin sayısı 626 milyona kadar ulaştı. Fakat bunların yüzde doksan beşlik kısmı içerisinde Bitcoin bulundurmuyor. Bu kadar dilimlik kısımda yer almıyor olması akıllarda Bitcoin ağının büyümesi ile ilgili soru işaretlerinin yer almasına neden oluyor.

Ethereum Daha Olumlu Gözlemleniyor

2017 ve 2018 yıllarında meydana gelen boğa piyasasının ardından birkaç kere daha Bitcoin adresleri tamamen boşaltıldı. Diğer bir yandan da Ethereum pozitif bir bakiyeye sahip olarak adreslerinin sayısının istikrarlı bir şekilde arttığı gözleniyor.

2019 yılının Şubat ayında Ethereum’da bakiye yer alan adreslerin sayısında Bitcoin’i geride bıraktığı gözleniyor. Mevcut duruma göre hala bu türde ortalama olarak 10 milyon üzerinde adres gözleniyor.

Bakiyeye sahip cüzdanlar arasında bulunan aktif cüzdan oranı Ethereum için yüzde 0.8 olarak yer alırken Bitcoin için yüzde 3 olarak gözleniyor. Ethereum’a ait bakiye bulunduran milyonlarca hesap yer alıyor. Fakat aktif hesap sayısı Bitcoin ile kıyaslandığı zaman üçte biri olduğu gözleniyor. Bu durum ise küçük birikimcilerin ve ağ kullanıcılarının Ethereum’a diğer yatırımcı ve büyük birikimcilerin Bitcoin’e yöneldiklerini ortaya seriyor.

Adam Back: Satoshi’nin Sanıldığı Kadar Bitcoin’i Yok

Blockstream CEO’su olarak bilinen Adam Back, Satoshi Nakamoto’da tahminler kadar çok BTC yer almadığını aktardı.

BTC ağında 20 mayıs akşamında transfer işlemi gerçekleşti. Kripto para ekosistemi gündeminde yer alan durumu baştan aşağı kadar değiştirdi. Ağ kısımları incelendiği zaman madenciler tarafından 2009 yılı içerisinde oluşturulan ve 50 BCT’yi içeren cüzdan adresi ile yapılan transfer herkesin diline düşerek yer aldı. Sektör içerisinde önde gelen isimlerden bir tanesi olan ve Bitcoin mucidi olarak yer alan Satoshi NAkamoto’ya ait mi değil mi diye tartışmalar da başladı.

Bitcoin ağının ilk madencileri ile bu süreçte temasa geçmeyi başaran Cointelegraph, işlemler hakkında gerekli bilgileri aldı. Gerek bu anlarda madencilerin tavrı, gerek ise de topluluğa ait görüş trransfer işlemlerinin ardından Satoshi’ye ait olmadığını gösteriyor nitelikte. Yapılan araştırmalara bakılarak 1.1 milyon BTC’si olduğu aktarılan Nakamoto hakkında ise Blockstream CEO’su olarak yer alan Adam Back’in iddiası söz konusu olan durumu farklı bir noktaya getirdi.

Adam Back 20 Mayıs akşamı bir tweet attı. Tweet içerisinde yapılan işlemin Satoshi’ye ait olmadığını aktarmasının ardından, sanıldığı kadar çok Bitcoin sahibi olmadığını da söyleyerek dikkatleri üzerine topladı.

Piyasanın İlk Tepkisi Satış Yönünde

Nakamoto’ya ait olduğu sanılan ve iddia edilen işlem haberinin gün yüzüne çıkmasının ardından satışa çıkan miktar da artış gösterdi. Bazı uzmanlara göre kendisi Satoshi olarak ilan eden Dr. Craig Wright’ın bu işlemlerin arkasında yer alması ihtimallerine de karşı olarak yatırımcıların ani bir hareket yaptıklarını düşünüyor.

Bilinene göre Wright, Bitcoin fiyatını da ortalama olarak yarıya indirecek şekilde BTC sahibi olduğunu dile getirmişti. Olay içerisinde baş karakter olarak yer alan Bitcoin, her ne kadar sektörün erken dönemine ait olmasına rağmen ”Eski” Bitcoin yapısı pek de az değil. Glassnode verilerine bakılacak olur ise on yıldan fazla süredir hareket etmeyen 1.4 milyon kadar BTC bulunduğu biliniyor.

Okumaya Devam Et