Güney ve Kuzey Kore Liderlerinin Buluşması Ethereum Blok Zincirine Kaydedildi

Güney ve Kuzey Kore Liderlerinin Buluşması Ethereum Blok Zincirine Kaydedildi

Geçtiğimiz hafta Güney Kore cumhurbaşkanı Moon Jae-in ile Kuzey Kore lideri Kim Jong-un arasındaki görüşme, iki milletin imzaladığı tarihi Panmunjom Deklarasyonu’nun artık esrarengiz olarak saklanacağı ethereum blok zincirine kaydedildi.

Hayır, hükümetler kendilerinin “dünyanın en büyük süper bilgisayarına” barış anlaşmasını kodlamadılar, ancak Kore, 27 yaşındaki Güney Koreli oyun geliştiricisi Ryu Gi-hyeok’un, Korecejom Bildirgesi’ni hem Korece hem de İngilizce olarak ethereum blok zincirinde yayınladığını bildirdi. .

“Siyasete ilgim olmasa da zirveyi seyrederek bunaldım. Güney ve Kuzey’in birbirlerine bir adım atıp birbirlerini dinlemelerinin çok uzun sürdüğünü düşündüm, ”dedi Ryu yayını kaba bir çeviriye göre anlattı. “Bir geliştirici olarak neler yapabileceğimi öğrendikten sonra, Blue House ana sayfasından Panmunjom Deklarasyonu’nu buldum ve onu Ethereum blockchain’e kaydettim.”

“Ethereum bloğu 551.7596’da yazılan Panmunjom Deklarasyonu, Ethereum gitmediği sürece gitmeyecek” dedi. “Kuzey ve Güney Kore’nin dünya rekorunu Crypto dünyasında tutmak istedim.”

Birçok kripto para birimi, kullanıcıların blok zincir üzerinde veri saklamalarına izin verir, ancak bazıları yani bitcoin gibi tek bir işlemde ne kadar veri bulunabileceğine dair sıkı kısıtlamalar getirir.

Ryu’nun durumunda, barış anlaşmasının her bir versiyonunu, her bir bireysel işlemin girdi alanına yazarak tek bir Ethereum işleminde saklayabildi. Blok zincirindeki verileri depolamak için toplu olarak 10 dolarlık gaz ücreti ödedi.

Geçtiğimiz ay, ABD aracılık şirketi TD Ameritrade, bir reklamı bitcoin blockchain’e kodlamak için 68 işlemden oluşan bir dizi kullandı ve bunu yapan ilk kamu şirketi oldu.

Son zamanlarda bir grup akademisyen araştırmacı, çocuk pornografisinin bitcoin blok zincirine yazıldığını iddia eden bir rapor yayınlayarak bir dizi iltihaplı başlığa yol açtı.