Huobi ABD’de kripto para borsası HBUS’i açtı

Huobi bağlantılı kripto para borsası HBUS, ABD’deki iş için resmen hizmete açıldı ve dünyanın en büyük kripto şirketlerinden biri olan bir diğer büyük küresel pazara ayak basıyor.

Her ne kadar Huobi markası altında resmen çalıştırılmamış olsa da, HBUS, dünyanın en büyük dördüncü büyük kripto para alışverişini zaten kontrol eden Singapur merkezli Huobi’nin “stratejik ortağı” dır. HBUS CEO’su Frank Fu şu açıklamada bulundu:

“Stratejik ortağımız Huobi, küresel çapta en büyük dijital varlık pazarı haline geldi. Yatırımcıların sanal para ve dijital varlıkları kabul etmesi arttıkça, ABD’de inanılmaz yüksek talep gördük. Huobi’nin stratejik ortağı olarak, kripto para ticaretine katılan insanların sayısının artmasına hizmet etmek için heyecan duyuyoruz ”

ABD’deki birçok borsada olduğu gibi, HBUS San Francisco’yu temel alıyor ve şu anda dokuz kripto parası destekleyecek: bitcoin, ethereum, bitcoin cash, litecoin, dash, tether ve civic. Bu listeden kayda değer bir şekilde bulunmayan firma, Ocak ayında piyasaya sürülen ve gelecekteki “yeni nesil mali protokol” için bir temel oluşturacak olan sözde Huobi belirtecidir.

41 eyaletteki ABD müşterileri, platformun 10 Temmuz’da ticaret piyasalarını açana kadar para çekemedikleri halde, HBUS platformuna hemen para yatırmaya başlayabilir. Lansmandan önce kayıt yaptıran tüccarlar, bir ay boyunca komisyonlardan muaftır.

HBUS şu anda fiat ticaret çiftlerini desteklememektedir ve platform Alabama, Connecticut, Georgia, Louisiana, New York, Kuzey Carolina, Hawaii, Vermont ve Washington’da kullanılamaz.

CCN’nin bildirdiği gibi Huobi, son aylarda, Binance ve en büyük rakipleri olan OKEx gibi kısa bir sürede genişliyor. Bu hafta, şirket, Avustralya’da bir ticaret platformu açtı ve Londra’da bir ofis açtıktan birkaç gün sonra gerçekleşen bir hareketle, daha sonra bir tezgah üstü (OTC) ticaret hizmeti sunma planlarını açıkladı.

Daha önce 2018’de Huobi, Kanada’da bir şube açtı ve yerel medya kaynakları, şirketin agresif bir şekilde Brezilya’da yapılacak bir lansman peşinde olduğunu bildirdi.