İstatistik: Güney Afrikalıların %38’i Kripto Paralara Yatırım Yapıyor

Güney Afrikalıların yüzde 38’i kripto para birimlerine “yatırım yaptıklarını” dile getirirken, şirketler gelişmekte olan teknolojiye kurumsal yatırımcılardan “daha fazla” ilgi duyuyor.

Güney Afrikalıların Yüzde 40’ı ‘Crypto’nun Farkındalığı’

Pan-Afrika yatırım bankası Old Mutual’ın 2018 tarihli “Tasarruf ve Yatırım İzleyicisi” nin bu hafta açıklanan istatistik sonuçları, yerel halkın Bitcoin’e yönelik tutumlarının hızla değiştiğini gösteriyor.

Kripto-para birimi ile ilgili genel farkındalık, Güney Afrikalı katılımcıların yüzde 40’ına ulaştı. Banka, bu yıl Nisan ve Mayıs aylarında yüz yüze görüşmeler yaptı. Yerel haber medyası Business Tech verilerine göre kripto paralara kötümser yaklaşanların oranın sadece yüzde 43 olduğunu ve yarısından fazlası, “yatırım yaparak çok miktarda para kazanmanın mümkün olduğuna” inanıyordu.

Kripto varlıklarındaki algı ve güvendeki artış, 2018’deki fiyatlardaki küresel gerilemeye rağmen ortaya çıkmaktadır. Başka yerlerde de fiyatlar düşük fiyatlara ve sık sık taze dalgalanmalara yol açan medya baskılarına rağmen iyileşmeye devam etmektedir.

Güney Afrika’da istatistikler, çevrimiçi ilgi alanını gösteriyor, ülke, kripto para birimi ile ilgili Google arama terimlerinde en üst sırada yer almaya devam ediyor.

Son haftalarda Grayscale Investments ve Cryptocurrency exchange Huobi’deki araştırmacılar tarafından bulguları saptayan Güney Afrika finans işletmecileri, Bitcoin’de yükseliş sinyalleri vermeye devam ediyor.

Purple Group’un ticaret uzmanı Barry Dumas, “Gelecekte yasal bir varlık sınıfı olmasını istediğinden şüphelenirken, bankalar ve uluslararası borsalar gibi uluslararası kuruluşlardan çok daha fazla katılım görüyoruz” dedi. .

Purple, Mart ayında GT247.com platformu aracılığıyla müşterilerine kripto para birimi seçenekleri sunmayı tercih eden yerel bir işletmedir. Şimdi, Dumas, özellikle perakende sektöründen müşteri ilgisinin devam ettiğini söyledi. O ekler:

Boğalar ve ayılar arasında iyi bir yayılım görüyoruz ama piyasadaki bitcoin önyargıları hala uzun sürüyor.


Kripto paralar şu anda
belirsiz bir hukuk dönemecinde. Milletvekilleri mayıs ayında, gelecekte düzenleyici adımlar atmayı düşündükleri halde bunu fark etmemeyi tercih ettiler.