İsviçre’de Kripto Para Yatırımcılığı Başladı

Eski bankacıların kurduğu bir yatırım ajansı, İsviçre’de kurduğu kuruluş ile ve topladığı yatırımlar sayesinde 104 milyon dolar kazanç elde etti.

Bu kazancın çoğunu ise kripto paralar oluşturmakta. Şirket kripto paranın dışında varlık yönetimi ve saklama hizmeti de sunmaktadır. Yine şirketin İsviçre Finansal Piyasalar Denetleme Kurumundan bankacılık ve menkul kıymetler alanında lisans başvurusu bulunmakta.

Lisansın gelmesi durumunda ise kripto ve geleneksel finansal hizmetleri için fiziksel bir banka kurmayı planlamaktalar.

SEBA’nın başkanı olan eski küresel döviz ve para piyasası başkanı Andreas Amschwand’ın yaptığı açıklama ise şu şekilde:

“İsviçre’de, çeşitli yetkililerden, blockchain teknolojisinin geliştirilmesi ve kripto varlıklarının sürdürülebilir, istikrarlı büyümesi için kapsamlı bir düzenleyici ortam oluşturmak için çalışmalarımız mevcut. Bu, İsviçre’yi yeni bir finansal hizmet paradigması başlatmak için ideal bir yer haline getirmektedir.”

Goldman Sachs destekli kripto cüzdanı ve yatırım platformu Circle da 50 eyalette kripto aracılık ve ticaret hizmetleri sunmak için federal düzeyde ABD’de lisanslı bir banka olarak çalışmanın yollarını arıyor.

2018 yılının şubat ayında yayın hayatına başlayan Coinografi, okuyucularına güncel haberler ve kripto paralara yönelik eğitici içerikler sunuyor. Çok kısa bir sürede Türkiye’nin en popüler siteleri arasında yerini alan Coinografi.com’a destek olmak ve güncel haberlere anında ulaşmak için Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz. Her şey sizlere daha iyi hizmet verebilmek için. Görüş ve önerilerinizi yorum olarak bize iletebilirsiniz.