JAPONYA DESTEKLİ YAHOO, KRİPTO-YEN PİYASALARINI VE MARJ TİCARETİNİ BAŞLATTI

Nisan 2018’de, Yahoo Japonya’nın, Japonya’nın Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) tarafından lisanslanan bir şifreleme para birimi değişimi başlatmayı planladığı ortaya çıktı. Şimdi, bir yıl sonra, Yahoo Japonya’nın ticaret platformu Taotao, BTC ve ETH ticareti sunarken, kullanıcılara litecoin (LTC), Ripple (XRP) ve bitcoin cash (BCH) alanlarında da marj ticareti sağlıyor.

Yahoo Japan Corporation, yeni başlatılan takası Taotao ile resimli şifreleme ticareti endüstrisine girdi. Yahoo Japonya, Amerikan multimedya şirketi Yahoo’ya bağlı bir internet şirketi. Yahoo Japonya tarafından işletilen web portalı, e-posta, Roku, Gyao, Geocities, açık artırmalar, alışveriş ve seyahat gibi hizmetler sunan, ülkedeki en çok ziyaret edilen web sitesi. Şirketin değişimi, Yahoo Japonya’nın geçen Şubat ayında ticaret platformunu satın alıp adını Taotao olarak değiştirinceye kadar Bitarg adını aldı. Ticaret platformu, FSA ile Japon sanal bir döviz değişimi kurumu tip 1 üyesi olarak tamamen lisanslandı.

Taotao Başkanı Shinichiro Arakawa, 30 Mayıs 2019’da platformun başlatıldığını duyurdu. İlk anma kampanyası, yatırımcılara 30 gün boyunca sıfır ücret verdi. Ek olarak, BTC, ETH, BCH, XRP ve LTC marj ticareti için kaldıraç işlemlerinden açık pozisyon yönetim ücretleri ilk ay için feragat ediliyor. Taotao, “Yeni para, yeni dünya” sloganıyla web portalını başlattı ve şirket Taotao’nun kripto para birimi kullanıcılarının güvenli bir şekilde işlem yapmalarını kolaylaştırdığına inanıyor. Taotao işlem platformu bir tarayıcıda kullanılabilir ancak borsa ayrıca Android ve iOS uygulamaları ile mobil ticaret deneyimi de sunar. Kullanıcılar BTC ve ETH ile akıllı telefonlarıyla geleneksel bir spot pazar tarzında işlem yaparken, aynı zamanda LTC, XRP ve BCH’de kaldıraçla oynayabilirler.

Yahoo Japonya destekli Taotao, dış ağlardan tamamen yalıtılmış bir ortamda birinci sınıf işlem önerdiğini iddia ediyor. Fonlar soğuk depoda tutulmakta ve Taotao ayrıca para çekme sırasında birden fazla kişiden onay gerektiren çoklu imza teknolojisi sunuyor. İzinsiz girişleri önlemek için, Taotao hesapları için iki faktörlü kimlik doğrulaması (2FA) gerektirir. Taotao’ya kaydolmakla ilgili dikkat edilmesi gereken ilginç bir şey, kullanıcıların süreci daha hızlı hale getirmek için bir Yahoo Japonya ID ile kayıt olmaları gerekir. Yine de, tam olarak doğrulanması için, kullanıcıların onay almak için bir fotoğraflı kimlik sağlamaları gerekir. Coincheck’in Ocak 2018’de ihlal edilmesinden sonra, Japon borsalarının sanal döviz ticareti platformunu kullanma lisansını almak için katı kurallara uymaları gerekir. Yahoo Japonya’nın Taotao platformu, ülke içinde 19 FSA onaylı şifreleme para birimi borsaları arasında.

Yahoo Japonya’nın şifreleme para birimi ticareti ortamına girmesi, kesinlikle dijital varlıklara daha fazla ilgi gösterilmesine yardımcı olacaktır. Şirket, 25 Mart’taki ön kayıt hesaplarını açıkladığında ve önceden kayıt yaptırmak için geri ödemelerde 11.000 yen verdiğinde Yahoo Japonya’nın web portalında reklamlar yapılmıştı.

Taotao, bir miktar ticaret platformu ve dünyanın önde gelen dijital varlık borsalarından biri olan Japon öncüsü Bitflyer ile rekabet edecek. Örneğin, 10 Haziran Pazartesi günü, Bitflyer son 24 saat içinde 58 milyon ABD Doları veya 7.315 BTC değerinde işlem hacmi gerçekleştirdi. Üstelik, geçen nisan haberleri. Bitcoin.com ayrıca Taotao’ya karşı yarışacak diğer birkaç Japon takasçıya haber verdi.

Bu örneklerden biri, Nisan ayının son haftasında Japonya’da hizmete başlayan Fisco Cryptocurrency Exchange. Fisco Dijital Varlık Grubu (FDAG), daha önce Zaif korsan borsasını işleten Tech Bureau Inc. ile çalıştı ve FDAG, yedi ay sonra hizmetleri yeniden başlatmaya karar verdi. Ardından, geçen Ocak ayında Huobi Japonya’nın açılışında, LTC, BCH, MONA, BTC, ETH ve XRP’nin Japon tüccarlara ticaretini tanıttı. Huobi Group, Bittrade ile birleşti ve FSA’nın daha sıkı kuralları uyarınca faaliyet göstermek üzere bir lisans edindikten sonra Huobi Japonya’ya yeniden markalandı. Taotao’ya ayrıca, yeni platform Decurret ve Japonya’daki yenilenen Rakuten servisi tarafından da meydan okuyacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here