KAYNAKLAR, FACEBOOK STABLECOİN’İN 18 HAZİRAN’DA ÇIKABİLECEĞİNİ SÖYLEDİ

FACEBOOK_STABİLCOİN_BİTCOİN_ALTCOİN

IT ve Fintech dergisi, TechCrunch‘ın 6 Haziran‘da yaptığı açıklamaya göre Facebook‘un 18 Haziran‘da stablecoini piyasaya sürmesini beklediğini belirtti.

Planlara aşina olan insanlara atıfta bulunan yayın, gizli kripto para birimi projesinin bu ay ortaya çıkacağına, şirket içi ve dışındaki mevcut önerilere güç kattığını bildirdi.Daha önceki, söylentiler, Facebook‘un bu ürününü pazara sunma taahhüdünde bulunmasının, 2020 olacağını ileri sürmüştü.

TechCrunch “18 Haziran’da, şifreleme projesinin temellerini açıklayan bir beyaz sayfa yayınlanması planlanıyor” dedi.Bu tarih, Facebook’un Kuzey Avrupa Mali Hizmetler ve Ödeme Ortakları Başkanı Laura McCracken’den de geliyordu. Bu hafta Alman finans dergisi Wirtschaftswoche ile yaptığı röportajda stabilcoin sadece ABD doları mandalını içermeyeceğini söyledi.

Facebook, ödeme sektörüne girme konusundaki sesleri ile sektör genelinde bir kargaşaya neden oldu. Yöneticiler, sadece sosyal medya platformunun değil, kardeş firmaların yani WhatsApp ve Instagram’ın da buna katılacağını belirtti.

Bununla birlikte, bu tür projelerin eleştirisi, en son ABD derecelendirme ajansı Weiss Ratings‘den geliyor. Bu da özel bir blog yazısında, teknoloji şirketlerinin nihai hedefinin, kripto para biriminin çekiciliğini arttırmak değil, bankalardan uzaklaşmak olduğunu belirtti.“ Bitcoin ve diğer kripto para birimleri artık uzun vadeli bir boğa piyasasında. Ve en önemli sebeplerden biri, bugün bildiğimiz finansal sistemi gerçekten bozma potansiyelleridir ”dedi.

Facebook Kripto Para Libra

Yine de, birçok analist böyle görmüyor. Küresel ödeme sistemine meydan okuyabilecek Apple Pay, Google Pay ve Alipay gibi uygulamaların, bankaların yerini almakla, yeni ödeme platformlarını bile değiştirilebileceğini düşünüyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here