Kraken Japonya’daki Operasyonlarını Durduruyor

Kripto değişimi Kraken, e-postayla bildirilen bir bildiriye göre, Japonya’da hizmetlerini sona erdirecek olan Bloomberg, 17 Nisan gününü bildirdi.

Ekim 2014’ten bu yana Japonya’da faaliyet gösteren Kraken, yaptığı açıklamada, ülkedeki hizmetlerini kapatma kararının, burada iş yapma maliyetlerinin yükselmesine bağlı olduğunu söyledi. Kripto değişimi şu anda en üstteki kripto borsalarında, CoinMarketCap’teki 24 işlem hacminde, on güne kadar 188 milyon dolarlık işlem hacmine sahip.

Değişimin açıklamasına göre, Kraken Japonya’da 2018 yılının Haziran ayı sonunda ticareti kapatacak. Ancak, ülkeyi terk etme sebebi göz önüne alındığında, borsa gelecekteki piyasaya yeniden girmeyi engelleyemedi:

“Japonya sakinleri için hizmetlerin askıya alınması, diğer coğrafi bölgelerde iyileştirmek için kaynaklarımıza daha iyi odaklanmamıza olanak tanıyacak […] Bu, yalnızca Japonya sakinlerini etkileyen ve Japon vatandaşları veya işletmelerin ikamet ettiği hizmetleri etkilemeyen yerel bir hizmet süspansiyonudur. Japonya dışında. ”

Twitter kullanıcısı RubenFrosali, bugün bildirilen e-postayla gönderilen bildirinin tamamını fotoğrafa tweetledi:

Japonya’nın Finansal Hizmetler Dairesi (FSA), Japon kripto Borsası Coincheck’in saldırıya uğradığı ve NEM’de sıcak bir cüzdanda depolandığı bildirilen 534 milyon dolarlık kayıptan sonra, bu yılın başlarında, henüz kaydedilmemiş olan 15 şifreli kripto borsalarının yerinde denetimlerine başladı. .

Bu denetimler neticesinde, FSA toplam sekiz borsaya iş geliştirme ihbarnamesi vermiş ve üç kez daha operasyonları geçici olarak askıya almıştır.

Japonya’daki iki Bitcoin (BTC) değişimi, uyumluluk için düzenleyicilerle çalışma yerine kapatılmayı seçti ve 24 saat hacim için CoinMarketCap’te bir numara olan Kripto değişimi Binance, FSA’dan bir bildirim aldıktan sonra Malta’da bir ofis açmaya karar verdi. kayıtlı değil.