Kripto Para Piyasası Son 24 Saatte 10 Milyar Dolar Değer Kaybetti

Son 24 saat içinde, kripto piyasası 10 milyar dolar değer kaybetti. Böylece bitcoin 6,150 $ ‘a etereum da 440 $’ ın altına düştü.

Yüzde 5’lik düşüş 6,700 $ ‘dan 6,400 $’ a düştükten ve düşük Relative Strength Index (RSI) ile aşırı bir koşul sergilendikten sonra bile, bitcoin geri tepmeye ve düzeltici bir miting yapmaya teşebbüs etti.

11 Temmuz’da, düşük ses seviyesi ve aşırı güçlü düşüş eğilimi nedeniyle, 7.000 $ ‘da bile bitcoin’de bile düzeltici bir toparlanma olasılığının olmadığını bildirdi. Her ne kadar bitcoin, RSI trend çizgisini iyimser momentum göstergeleriyle kırsa da, düşük hacmi 3,6 milyar dolar iken, dominant kripto para biriminin yükselişe geçmesini engelledi.

“Bitcoin son 12 saatte 6,600 $ ‘a yükselmiş olsaydı, düzeltici bir ralli meydana gelebilirdi, kısa vadede 6,300 $’ ın altına düşerek başka bir düşüşü geciktirdi ya da engelleyebilirdi. Ancak, 6,413 $ ‘a kısaca geri döndükten sonra, bitcoin fiyatı tekrar 6,300 $’ lık ortalığa düştü ve önümüzdeki aylarda bir ayı eğilimi tersine dönme ve düzeltici miting olasılığını azalttı. ”

Bitcoin pazarının durumu, günlük hacim ve daha güçlü düşüş eğilimi ile neredeyse aynı kalır. BTC’nin RSI’sı hala aşırı satım koşullarını gösteriyor, bu da BTC’nin 6,250 $ ‘a çıkmasına neden olabilir. Ancak, bu noktada, BTC’nin son üç saatte 6.200 dolara yükselememesi göz önüne alındığında, 6,100 $ ‘lık bir düşüş beklenmektedir.

Aşağı doğru bir yörüngede, küçük şifreleme ve jetonlar genellikle bitcoin, ether, Ripple ve Bitcoin Cash gibi büyük dijital varlıklardan daha kötü performans gösterir. Nisan ve Mayıs aylarında nispeten iyi performans gösteren Power Ledger, Nebulas, Ontology, Pundi X ve Bancor gibi semboller, son üç gün içinde büyük kayıplar kaydettikten sonra son 24 saat içinde yüzde 10 daha düştü.

Boğalardan gelen düşük hacim ve talep yetersizliği, sonraki 24 ila 48 saat içinde meydana gelen düzeltici bir miting olasılığını azaltmıştır. Bitcoin 6,300 $ ‘a geri dönüp o bölgede istikrar kazanabilirse, 6,400 $’ a doğru hareket edebilir. Ancak, BTC bu fiyat aralığındaki herhangi bir ivme bulmazsa, daha fazla düşüş kaçınılmazdır.
50 bin dolar ve 60 bin dolar fiyat hedefleri nereden geliyor?

Geçtiğimiz iki hafta boyunca piyasanın trendine bağlı olarak, büyük yatırımcıların ve uzmanların BTC için 50.000 ABD doları tutarındaki fiyat hedefi oldukça düşük görünmektedir.

Özünde, 2018 yılı sonuna kadar 50.000 ABD doları ve 60.000 BTC fiyat hedefi, kripto para birimi sektörünün düzenleyici tarafında, bitcoin borsada işlem gören fonlar (ETF’ler) gibi halka açık ticarete konu olan çeşitli enstrümanları mümkün kılabilecek önemli bir değişiklik yapılabileceği varsayımına dayanmaktadır. .