Kriptonun’nun Para Birimi Olmadığı İddiaları

San Francisco Federal Rezerv Bankası’nın şu anki başkanı ve icra kurulu başkanı ve yakında New York Federal Rezerv Bankası olan John Williams’ın olması beklenen kişi, kripto para birimlerinin para birimi olduğu yönündeki önerileri reddetti.

New York Federal Rezerv Adayı, Kripto Para Birimlerini ‘Para Birimleri’ Olarak Reddediyor

New York Federal Rezervine başkan adayı olan Bay Williams, “Kripto paranın’ın bir para biriminin olması için gereken yolları geçemediğini” belirtti.

Williams, para birimlerinin “temelde bir değer” içermesi gerektiğini belirterek, çok çeşitli ekonomik koşullara ve koşullara uyum sağlamak için “elastik” olma ihtiyacını vurguladı. Eleştirilere rağmen, Bay Williams, kripto-para birimlerinin yukarıda sözü edilen parasal işlevleri nasıl yerine getirmediği ya da daha iyi yerine getirebileceği konusunda daha fazla durmadı.

Bay Williams ayrıca, “kripto para birimi” nin “dolandırıcılık, kara para aklama sorunları, terörün finansmanı ile ilgili sorunları” ile ilgili olduğunu iddia ederek “Bitcoin ve diğer kripto para birimlerindeki kurum [ve] kurumsal düzenlemeleri” eleştirdi. Orada çok fazla sorun var, ”dedi.

Williams’ın, şu anki cumhurbaşkanı William Dudley’nin görevden ayrılacağı Haziran ayında New York Federal Rezerv Bankası’nın başkanı olarak atanması bekleniyor.