Kriptoparalar Düştükçe Düşüyor: Bitcoin Şubat Ayının En Düşük Seviyesine Geriledi

Bitcoin fiyatı, 6 Şubat Çarşamba gününden bu yana en düşük seviyesine geriledi. Şu an istikrarlı bir destek seviyesi bulmak için devam eden mücadelenin ortasında çabalamaya devam eden Bitcoin 6,371 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Kripto para piyasasının hafta sonu 40 milyar dolardan fazla kaybettiği ‘Kanlı Pazar’ günlerini takip eden günlerde tüm büyük paralar için değer kaybı devam etti.

Kayıpları diğer büyük kripto para birimleri kadar belirgin olmasa da, Bitcoin fiyatı özellikle Çarşamba gününün ilk işlem saatlerinde 2018’deki ikinci en düşük seviyesine geriledi. Bitcoin’in değeri saat 10’da 6.371 $ ‘a düştü ve son saatte yaklaşık yüzde 2’ye düştü.

Basın zamanında, son 24 saatte tamamen %6.24 kaybetmesine rağmen, Bitcoin fiyatı şu sıralar tekrar 6,450 $ ‘a yükseliyor.

Salı günü, Ethereum fiyatı günü 500 $ ‘ın altında kapatırken Litecoin, Aralık ayı başından bu yana görülmeyen bir rakam olan 95 $’ dan işlem görüyor.

İlk on kripto para birimi arasında IOTA, 24 saatlik bir zaman dilimi boyunca en büyük kaybını yüzde 14,60 oranında kaybederek, son 7 gün içinde yüzde 30,3 azaldı.

CoinmarketCap’in verilerine göre, genel piyasa değeri şu an 274.2 milyar dolar seviyesinde duruyor ve bu yılın başlarında 835 milyar dolar seviyesindeki tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %67’nin üzerinde bir düşüş gözleniyor.