Connect with us

Haberler

Kriptoparalar Düştükçe Düşüyor: Bitcoin Şubat Ayının En Düşük Seviyesine Geriledi

Yayınlama

on

Bitcoin fiyatı, 6 Şubat Çarşamba gününden bu yana en düşük seviyesine geriledi. Şu an istikrarlı bir destek seviyesi bulmak için devam eden mücadelenin ortasında çabalamaya devam eden Bitcoin 6,371 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Kripto para piyasasının hafta sonu 40 milyar dolardan fazla kaybettiği ‘Kanlı Pazar’ günlerini takip eden günlerde tüm büyük paralar için değer kaybı devam etti.

Kayıpları diğer büyük kripto para birimleri kadar belirgin olmasa da, Bitcoin fiyatı özellikle Çarşamba gününün ilk işlem saatlerinde 2018’deki ikinci en düşük seviyesine geriledi. Bitcoin’in değeri saat 10’da 6.371 $ ‘a düştü ve son saatte yaklaşık yüzde 2’ye düştü.

Basın zamanında, son 24 saatte tamamen %6.24 kaybetmesine rağmen, Bitcoin fiyatı şu sıralar tekrar 6,450 $ ‘a yükseliyor.

Salı günü, Ethereum fiyatı günü 500 $ ‘ın altında kapatırken Litecoin, Aralık ayı başından bu yana görülmeyen bir rakam olan 95 $’ dan işlem görüyor.

İlk on kripto para birimi arasında IOTA, 24 saatlik bir zaman dilimi boyunca en büyük kaybını yüzde 14,60 oranında kaybederek, son 7 gün içinde yüzde 30,3 azaldı.

CoinmarketCap’in verilerine göre, genel piyasa değeri şu an 274.2 milyar dolar seviyesinde duruyor ve bu yılın başlarında 835 milyar dolar seviyesindeki tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %67’nin üzerinde bir düşüş gözleniyor.

Yorumları Görüntüle

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin

Binance CEO’su: Bitcoin Bu Sebepten Dolayı 100 Bin Doları Görebilir

Yayınlama

on

Coinografi.com – Kripto para borsası Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao, Bitcoin (BTC)’nin piyasa değerinin kolaylıkla 2 trilyon dolara  ulaşabileceğini belirtti.

Changpeng Zhao: Bitcoin kolayca 2 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşabilir

Bitcoin’in, dünyanın dört bir yanındaki hükümetler para basmaya hızlandırdığı için  “mütevazı” bir şekilde 2 trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaşabileceğini düşünüyor. Durum buysa, tek bir Bitcoin’in fiyatı yaklaşık 100.000 dolara fırlayabilir.

Bitcoin’in 2 trilyon dolarlık mütevazı piyasa değeri 1 BTC’yi 100.000 dolara kadar yükseltecektir. Şimdi bu seviyeleri hayal etmek zor değil mi?

Changpeng Zhao, alıcıların sadece küçük bir kısmının yukarıda belirtildiği gibi Bitcoin’in piyasa değerinin 2 trilyon dolar değerine itmesi gerektiğini belirtti.

Gerçekten de, yalnızca ABD’deki koronavirüs yardım paketinin 6 trilyon dolara ulaşacağı göz önüne alındığında, bu hedef çok fazla ulaşılamaz gibi görünmüyor. Bu, Casa CTO Jameson Lopp’a göre 50 Bitcoin ağına mali olan tarihteki en büyük mali bomba.

Pakette, yakın zamanda repo operasyonlarını Mart ayı sonuna kadar günde 1 milyar dolara genişleten ABD Federal Rezervinin borç verme gücünü artırmak için 4 trilyon dolar yer alıyor.

CZ daima yükselişte

CZ, bazen aşırı derecede yanlış olan Bitcoin fiyat tahminleri nedeniyle sürekli eleştiriliyor. Bitcoin hakkında paylaştığı son tweet’i, Bitcoin’deki yüzde 50 fiyat çöküşünün ardından çok daha uzun süre 10.000 doların altında kalmayacağını belirtti.

Changpeng Zhao’nun tutmayan tahminleri , 2 trilyon dolarlık tweet’in neden takipçilerinin çoğu tarafından kısa bir sinyal olarak algılandığını açıklıyor. Bununla birlikte, CZ, kripto paralar hakkında tahminlerde bulunmaktan mutlu olduğu için ayıların tahminleri hakkında ne söylemeleri umurunda değil.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın, Twitter ve Instagram hesaplarımızı takip edin!

Okumaya Devam Et

Haberler

Bakkt Microsoft ve Diğer Yatırımcılardan 300 Milyon Dolar Topladı

Yayınlama

on

Coinografi.com – ICE destekli kripto para birimi Bakkt, B Serisi fonlama turunda 300 milyon dolar topladı. Yatırımcıları arasında Microsoft’un risk sermayesi kolu M12 ve Bitcoin riskten korunma fonu Pantera Capital vardı.

Bakkt App Geliyor

Yeni enjekte edilen sermayesi ile Bakkt, çalışan sayısını 350 çalışana kadar genişletmeyi başardı. Kripto alanındaki en etkili şirketlerden biri olan Bakkt, eski CEO’su Kelly Loeffler ABD Senatosuna atandıktan sonra Mike Blandina tarafından yönetiliyor.

Bakkt ayrıca, bu yaz piyasaya sürülmesi beklenen yaklaşan tüketici uygulamasıyla ilgili tüm ayrıntıları web sitesini de tanıttı.

Trilyon dolarlık bir pazar

Şirketin blog yazısına göre Bakkt, bu uygulamanın yardımıyla 1 trilyon dolardan fazla dijital varlığın kilidini açabilecek.

Bildirildiği gibi, Bakkt ayrıca bir uygulama rahatlığında oyun içi ödüller de dahil olmak üzere her türlü dijital Tokeni yönetmesine izin verecek olan sadakat programı sağlayıcısı Bridge2 Solutions’u satın aldı.

Şu an itibariyle, önde gelen bazı finansal kurumların sadakat programlarına güç veriyor.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın, Twitter ve Instagram hesaplarımızı takip edin!

Okumaya Devam Et

Haberler

Binance.US Popüler Altcoin’i Listelemeye Başladı

Yayınlama

on

Coinografi.com – Popüler dijital varlık pazarı Binance.US, Blockchain projesi Tezos’un şirket içi kripto para birimi olan XTZ’yi listeleyeceğini duyurdu.

Binance’in web sitesinde yer alan bir duyuruya göre, XTZ/USD ve XTZ/BUSD işlem çiftleri için alım satım 16 Mart Pazartesi günü 09:00 (EST) itibarıyla satışa sunulacak.

İçeriğin hazırlanması sırasında, Binance.US üzerindeki kullanıcılar, cüzdanlarına USD, BUSD veya XTZ yatırabilirler. Ancak, para çekme işlemlerine 16 Mart saat 09.00’dan sonra izin verilecektir.

XTZ şu anda 1,47 dolar dseviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.

Tezos’un kısa tarihi

Tezos 2014 yılında Arthur ve Kathleen Breitman tarafından oluşturuldu. Temmuz 2017’de, 232 milyon dolar toplayarak birkaç ay sonra kısa bir süre için en büyük ICO’lardan biri haline geldi.

Kripto para birimi, Şubat 2020’de yaklaşık 3.90 dolara kadar yükseldi ve altcoinlerin çoğundan daha iyi performans gösterdi.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın, Twitter ve Instagram hesaplarımızı takip edin!

Okumaya Devam Et