MasterCard Kripto Para Hızlandıracak Bir Sistemin Patentini Aldı!

Dünyanın önde gelen finans şirketlerinden bir tanesi olan MasterCard, kripto para birimi rezervlerini yönetmek adına geliştirdiği bir sistemin patentini aldı.

MasterCard’ın bu adımı ile birlikte kripto para kredi kartlarını kullanarak daha rahat alışveriş yapabileceğiz. Dünyanın en büyük kredi kartı sağlayıcısı tarafından geliştirilen sisteme göre hem kripto para birimlerinin hem de geleneksel para birimleri tek bir çatı altında depolanabilecek. Özetle tek kullanıcı banka ile bağlantılı 2 adet hesaba sahip olabilecek.

Konu ile ilgili resmi açıklamalar içeren bir belge yayımlayan MasterCard, kullanıcıların kimliğini gizleyebilmesi açısından fiat para birimlerine nazaran kripto para birimlerinin tercih edildiğini belirtiyor. Rapora göre birçok firma bazı tüketicilerin dolandırıcılık ve sahtekarlıkların önüne geçebilmek için dijital para birimlerini tercih ettiği belirtiliyor.

MasterCard’ın Bu Sistemi Ne Kadar Başarılı Olabilir?

Teorik olarak oldukça mantıklı bir sistem oluşturulsa da MasterCard’ın tam olarak neyi amaçladığı açık olarak belirtilmemiş. Sistemdeki en büyük soru işaretini ise sistemin Blockchain ile desteklenip desteklenmeyeceği oldu.

Kaynak: CCN