Nasdaq Kripto Para Endüstrisine Giriyor

Dünyanın en büyük ikinci borsası olan ve 9 trilyon dolarlık pazara sahip olan Nasdaq CEO’su düzenlenmiş bir pazarda kripto para birimi değişimi yapmaya açık olduklarını belirtti.

CNBC’nin Squawk Box’un röportajında Nasdaq’ın yönetim kurulu başkanı Nasdaq’ın yönetim kurulunun ve özellikle de bir servis sağlayıcı olarak kripto para birimlerinin pozisyonunu sordu.

“Birçok insan, kripto para birimi pazarına girse bile, borsada herhangi bir likiditesine sahip değiller,”  Kevin O’Leary, şunları söyledi: “Nasdaq, Bunun için doğal bir yer değil mi? ”

“Bugün düzenlenmemiş bir alan, bu yüzden kripto para endüstrisine girmeye karar verdiğimiz bir şey değil, teknolojimizi şimdi diğer kripto değişimlerine veriyoruz,” diye cevap verdi, Nasdaq’ın gözetleme teknolojisine yöneltilecek. Gemini tarafından Bitcoin ve Ethereum’daki kripto-para birimi ticaret çiftlerini izlemek için kullanmak.

Özellikle şunları ekledi:

Zamanla, eğer buna bakarsak ve insanlar yatırımcılar için adil bir deneyim sağlayan bir şey için daha düzenlenmiş bir piyasaya hazır olduklarını söylese de, Nasdaq zamanla bir kripto değişimi olmayı düşünecektir.

Kripto para birimlerine inanan bir kişi olsaydı, şöyle demişti:

Bunu kesinlikle söyleyebilirim – Dijital para birimlerinin devam edeceğine inanıyorum. Bu alanın olgunlaşmasının ne kadar süreceği meselesi. Ona bakıp, “bunun için düzenlenmiş bir pazar sağlamak istiyoruz” dediğinizde, kesinlikle, Nasdaq bunu dikkate alacaktır.