New York Başsavcılığı 13 Kripto Para Borsasıyla İletişime Geçti

New York Başsavcılığı aralarında Coinbase’in de olduğu 13 kripto para borsasıyla ticari faaliyetlerin şeffaflaştırılması için iletişime geçti.


CNBC’nin haberine göre kripto para borsalarıyla iletişime geçen Eric Schneiderman;

Çoğu zaman, yatırımcılar kripto para borsa platformlarının adalet, dürüstlüğü ve güvenliğini değerlendirmek için ihtiyaç duydukları temel bilgilere sahip değildir” dedi.

Borsalar, operasyonları, güvenlik önlemleri ve iç kontroller hakkında bilgi vermeye zorlanacak. Son birkaç ay içinde, bilgisayar korsanları ve siber suçlular, kullanıcı fonlarını çalmak için daha fazla kripto para birimi değişimi hedeflediler. Schneiderman, bu soruşturmanın, kripto para birimi takaslarının müşterilerinin fonları için daha şeffaf ve güvenli hale getirilmesine yardımcı olacağını umuyor.

Çoğu borsa, verileri Schneiderman’a devretmeye hazırdı, ancak Kraken borsası buna uymaya karar verdi. CNBC raporuna göre, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Kraken, istenen bilgileri vermeyecek. CEO’su ve Kraken’in kurucu ortağı Jesse Powell şunları söyledi:

Bu üretim için kaynak sapması büyüktür. Bu yol haritamızı tamamen patlatacak! Sonra, üç yıl önce New York’tan cehenneme gitme kararını aldığımızı ve bu mermiyi atlatabileceğimizi farkettim.

Kraken CEO’su şunları da ekledi:

Normalde, hükümetin işimizi anlamasına yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız, ancak bununla ilgili bir yol henüz yok. Kraken New York’tan ayrıldı, çünkü New York kripto paralara ve girişimcilere karşı düşmanca tavır takınıyor. Çoğu kripto para birimi değişimi ve şirketler New York’tan ayrıldı çünkü çalışabilmeleri için bir BitLicense almaları gerekiyordu.