Quebec’in Baş Bilimcisi, Bitcoin ‘in Yasadışı Amaçlar İçin Yaygın Olarak Kullanıldığı İddialarını Reddetti

Quebec’in Baş Bilimcisi, Bitcoin’in Yasadışı Amaçlar İçin Yaygın Olarak Kullanıldığı İddialarını Reddetti

Quirion, “Bitcoin suç veya kara para aklama için iyi bir araç olarak sık sık suçlanıyor” diye ekliyor: “Uluslararası Para Fonu (IMF) başkanı Christine Lagarde son zamanlarda yasadışı faaliyetlere karşı kripto paraların daha fazla düzenlenmesi için çağrıda bulundu.”

Baş bilim adamı, bitcoin’in daha fazla anonimlik elde etmek için bir araç olarak kullanılabileceğini kabul etse de. Quirion, “gerçekler teoriyi desteklemez” diyerek, bitcoin’in suçlu kullanımının yaygın olduğunu belirtiyor.

Quebec’in Baş Bilimcisi , bitcoin’in, kendi potansiyel yasadışı kullanımından kaynaklanan toplam anonimlikten ziyade, kullanıcılarına “takma isim” sunmasını savunuyor.

Kaba bir çeviriye göre, Quirion kripto-para analisti, Montreal Ekonomi Enstitüsü’nde çalışan araştırmacı, Jonathan Hamel – bitcoin’in blok zincirinin kamusal doğasının anonimliğinden uzaklaştığını öne sürüyor. “Her işlem şeffaf ve halka açıktır. Gerçekten de, kopyaları binlerce bilgisayar arasında dağıtılan bir tür defterlere kaydedilir. ”

Yasadışı İşlemler, Bitcoin Dolaşımlarının% 1’inden Az Olur

Belgede, 2013-2016 yılları arasında yürütülen bitcoin işlemlerinin analizinden sonra, “Demokrasiler Savunması Yasası ve Kaçakçılık Finansmanı Merkezi” tarafından yürütülen araştırmaya göre, bu dönemde işlem hacminin sadece% 0,61’inin ilişkili olduğu görülmüştür yasadışı faaliyetlerle.