Ripple Küresel Banka ve Servis Sağlayıcıları Ağına Yeni Bir Üye Ekledi

Bank Dhofar

Ripple’in küresel banka ve ödeme sağlayıcıları ağına yeni bir üye ekliyor.

Pazartesi günü, Umman merkezli bir finansal yatırım yönetim şirketi olan BankDhofar, RippleNet’e katıldı. Bir banka, Ripple’in blockchain teknolojisini, kullanarak küresel sınır ötesi ödemeler sunmasını sağladığını söyledi.

Böylelikle, BankDhofar’ı Orta Doğu’daki erken bir bloklaşma hamlesi arasında bulduğu en son hamledir. BankDhofar, bu yılın başlarında, bankacılık sektörü için blockchain çözümlerini araştırmak üzere Şubat 2017’de başlatılan 27 bankadan oluşan bir konsorsiyum olan Bankchain’e katıldı.

BankDhofar’daki bilgi bankacılığı başkanı Dr. Tarık Taha şunları söyledi:

“Bununla, ödeme yolculuğunda uçtan uca görünürlük ile saniyeler içinde anlık, sürtünmesiz ve güvenli sınır ötesi para transferleri sağlayabiliriz.”

Özellikle BankDhofar, hangi Ripple ürünlerinin bu faydalara dokunmak istediğini ve XRP kriptosunun kullanıldığı açık kaynak kod tabanı olan XRP Ledger’ı kullanmaya açık olduğunu söylemedi.

Yine de, RippleNet Blockchain ağına yeni giriş, BankDhofar’ın Körfez bölgesinde liderliği bankada konumlandırmayı amaçlayan “Together 2020” nin daha büyük çabasının bir parçası.

“Bu girişim, BankDhofar’ın, müşterilerinin deneyimini iyileştirme stratejisinin temelinde dijital teknoloji ve yeniliği öne çıkaran sürekli dönüşüm planının bir parçası,” açıklamasında bulundu.