Connect with us

Teknik Analiz

Ripple (XRP)’da Bu Seviyeyi Kırmak Güçlü Bir Toparlanma Yaratacak

Published

on

Coinografi.com – Ripple şu anda ABD Doları karşısında 0.1981 dolar seviyelerine kadar gerileyerek bu ayın en düşük seviyesini gördü. XRP fiyatının yakın dönemde güçlü bir toparlanma başlatmak için 0.2100 dolar ve 0.2150 dolar’ı kırması gerekiyor.

  • Dalgalanma fiyatı şu anda ABD doları karşısında 0.2000 dolar pivot seviyesinin üzerinde konsolide oluyor.
  • Fiyat, 0.2100 dolar ve 0.2150 dolar seviyelerine yakın birçok engelle karşı karşıya.
  • XRP/USD paritesinin saatlik grafiğinde (Kraken’in veri kaynağı) 0,2085 dolarlık dirençle oluşan önemli bir düşüş eğilimi çizgisi var.
  • Fiyat 0.2150 dolar’a yükselebilir, buna ek olarak 0.2250 dolar’a yükselebilir.

Ripple Fiyatı Kısa Vadede Kurtarılabilir

Dün, dalgalanmada 0.2200 dolar ve 0.2050 dolarlık destek seviyelerinin altında keskin bir düşüş gördük. XRP fiyatı 0.2000 dolarlık temel destek seviyesinin altına daldı ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın çok altına düştü.

XRP’de 0.1981 dolar seviyesi aylık en düşük seviyeyi oluştuyor. XRP tekrar 0.2000 dolar seviyesinin üzerinde, ancak birçok engelle karşı karşıya.

İlk direnç, son düşüşün % 23.6 Fib geri çekilme seviyesine yakın ve 0.2450 dolar’dan 0.1981 dolar’a kadar düşmektedir. Daha da önemlisi, XRP/USD paritesinin saatlik grafiğinde 0,2085 dolara yakın dirençle oluşan önemli bir düşüş eğilimi çizgisi var.

Bir sonraki büyük direnç 0.2215 dolar seviyesine yakın, çünkü son düşüş % 50 Fib geri çekilme seviyesine yakın, 0.2450 dolar’dan 0.1981 dolar’a kadar düştü. Daha fazla kazanç, büyük olasılıkla fiyatı 0.2280 dolar direnç seviyesine ve 100 saatlik SMA’ya yönlendirecektir. Bir ara direnç ise 0.2250 dolar seviyesine yakın.

Dalgalanma 0.2100 dolar ve 0.2150 dolar direnç seviyelerinin üzerinde düzelmezse, düşüşüne devam etmesi muhtemeldir.

Net bir mola ve 0,2000 dolarlık destek alanının altına yakın bir nokta, belki de keskin bir düşüşe neden olabilir. Bir sonraki destek 0.1981 dolar düşük seviyesine yakındır, bunun altında yakın dönemde 0.1920 dolar seviyesine düşme riski vardır.

Teknik Göstergeler

Saatlik RSI (Göreceli Güç Endeksi) – XRP / USD için RSI şu anda toparlanıyor ve 50 seviyesine yakın.

Başlıca Destek Düzeyleri – 0.2040 $, 0.2020 $ ve 0.2000 $.

Temel Direnç Seviyeleri – 0.2100 $, 0.2120 $ ve 0.2150 $.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın, Twitter ve Instagram hesaplarımızı takip edin!

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberler

Nokta Atışı Tahminleriyle Ünlenen Analistten Bitcoin, Ripple ve 3 Altcoin’e Yönelik Bomba Tahminler!

Published

on

Max Keiser sanal para alanında sürekli olarak yapmış olduğu doğru tahminler ile tanınır. Kripto para ile yakından ilgilenen ve tahminleri ile her zaman doğru çıkan Keiser, yeni tahmini ile yeniden gündeme geldi. Keiser’in tahminine göre Bitcoin oldukça fazla bir artış yaşayacak. Bu artış 100000$’dan daha fazla olacak ve Bitcoin yatırımcıları son zamanlarda gelirleri yükselecek. Diğer bir yandan Keiser TRON, Ripple, Cardano ve EOS ismindeki diğer sanal paralar ile de ilgili başka tahminler yaptı.

Max Keiser’in konuşmalarına göre Bitcoin sanal para alanında rakip tanımayacak. Toplamda 75 alt coin üzerine kurulan şirketlerin var olduğunu ve hepsinin kurtarma seçeneğini devreye sokacağını söyledi. Konuşmalarına şirketlerin başındaki kişileri eleştirerek devam etti. Karakterlerinin güçlü olmadığını ve ayakta duramayacaklarını ifade etti. Girişimlerin hepsinin FED’den kredi aldıklarını ve bu krediler ile kendilerini güçsüz bir konuma getirdiklerini ifade etti. Kurtarma kapsamındaki yeni ortaya çıkan paraların önemsiz olduğunu söyleyen kişilerin haksız olduğunu söyledi. Max Keiser’a göre günümüzdeki kripto firmaları, 2009 yılındaki bankalar ile aynı güzergahta ilerliyor.

Bitcoin Artacak, Ancak XRP Artık Değersiz Olacak!

Max Keiser özellikle Bitcoin yatırımcılarını tebrik etti ve 100000 dolara artacak olduğunu tekrarladı. Bu artış nedeni ile planlanan altcoinler tamamen değersiz bir hal alacak. Bu değersizlik 2021 yılının sonunda yok olma ile sonuçlanabilir. İlerleyen zaman içerisinde alt coin ile ilgilenen firmalar bile Bitcoin kullanmaya başlayacaklar. Bitcoin artık dünya çapında bir para olma haline gelirken, diğer birimlerin izleri artık tamamen silinecek. Artık geçerli olmayacak para birimlerinin içerisinde EOS’ta mevcut bir durumdadır. Ayrıca Ripple şirketine ait olan XRP para birimi de tamamen yok olacak. Bu nedenle kişilerin kendilerini bu zarardan kurtarmaları gerektiğini ifade etti.

Kişiler kendilerini zarardan kurtarmak için bir an önce alt coinlerden kurtulmalı ve Bitcoin hedefi ile ilerlemeliler. Ne kadar yüksek olursa olsun artışının daima devam edeceği söylendi. Bu artış diğer alt coinler için tamamen olumsuz sonuçlanacaktır.

Continue Reading

Gündem

“Bu Seviye XRP’nin Kaderini Belirleyecek!”: İşte Ripple’da Olanlar ve İzlenmesi Gereken Seviyeler

Published

on

Ripple, Amerika Birleşik Devletleri’ne ait dolar ile bu sıralarda en fazla miktardan işleme ulaştı. Bu işlem sırasındaki miktar ise 0,2118 dolar olarak belirtildi. Ünlü bir analiste göre XRP hala alt seviyelerde olan fiyatını koruyor. Fakat bu azalmalar sadece 0,1970 dolar olarak belirtiliyor.

Ripple, dolar ile karşılıklı olarak işleme girdi ve 0,2118 dolara kadar bu fiyata çıktı. Bu fiyatın ardından azalma yönünde bir grafik izlemeye başladı.

Ücret şu sıralarda 0,2000 dolar destek noktasını zorluyor ve saatlik belirtilenin çok üzerinde.

XRP ile USD arasındaki paritede 0,1950 dolar noktası görülür ise burada artmaya yönelik bir meyil bulunuyor.

Analistin görüşü parite içerisinde 0,1950 dolar eğer yüz saatlik kırılma zamanının üstüne olur ise ani bir dönüş olabilir.

Şu anda kripto parada bulunan miktar oldukça riskli bir miktar ve her an her şey olabilir. Bu nedenle takibi iyi yapılmalıdır.

Milyarlarca Doları Yöneten İsim İlk Kripto Alımını Bu Altcoin’le Yaptı ve “Zirveleri Görecek” Dedi!

Ripple Fiyatı Aylık Zirvesine Ulaştı! Peki Piyasada Neler Oldu?

0,2000 $ miktarının çevresindeki kısımların üstünde bir gün sonu yaptı Ripple. Bu gün sonu ile birlikte artık artış göstereceğinin de sinyalini vermiş oldu. XRP ise 0,2050 $ kırılma noktasını aştı ve işlemler yapıldı. Beklenen 100 saatlik ortalamaya göre daha fazla burada yer aldı. Bu ay için oluşan miktar ise 0,2118 dolardı ve bu miktar üzerinden işlemler gerçekleştirildi. Bu işlemler ile birlikte düzenlemeler konusunda ilerleme gerçekleşmiş oldu. Bu işlemlerin ardından 0,2050 ve 0,2040 dolar noktalarının alt seviyesinde bir kırılma gerçekleştirildi.

Ünlü Analist: Bu Seviyenin Altında Kapanış Büyük Düzeltmeyi Başlatabilir

Yükselme yönünde ilerleyen ilk destek noktası analistin görüşüne göre, 0,2020 dolar miktarına oldukça yakın duruyor. Ardından eklemeler yapan analist, ilk çok büyük artışın 0,2050 dolar miktarından uzakta olmayacağını söyledi. Yakın zaman içerisinde bu yükseliş 0,2120 ve 02150 dolar miktarlarına doğru artış gösterebilir.

Analistin fikrine göre azalma yönünde olan bir kırılma zamanında ise XRP 0,1950 $ miktarının alt noktasında gün sonlandırabilir. Bu kapanış ise ücretin azalma yönündeki meyilinin artık başlangıç noktası olabilir. Ayrıca analistin belirttiğine göre küçük olmayacak destek 0,1900 $ miktarına yakın bulunuyor. Bu miktarın altında yer alan ücretle ise 0,1820 $ miktarını takip ederek hızlı bir düşüş gerçekleştiriyor.

Teknik Göstergelerle Ripple Fiyatının Mevcut Görünümü

60 dakikalık MACD: XRP ve USD paritesi arasındaki için azalma kesimlerinde oldukça yavaş bir şekilde ilerleme gösteriyor.

60 dakikalık RSI: XRP ve USD paritesi içerisindeki bu seviye 50 miktarının çok az altında seyrediyor.

Öncelikli Destek Düzey Noktaları: 0,1940, 0,1970 ve 0,1950 $ miktarları bu noktalar arasında yerini alıyor.

Yüksek Direnç Miktarları: 0,2120, 0,2050 ve 0,2020 $ miktarları noktasında yerini alıyor.

Continue Reading

Finansal Teknoloji

Dünyaca Ünlü 2 Yatırım Uzmanının Tahminleri, “ Patlamak Üzereler”

Published

on

Robert Kiyosaki ve Peter Schiff’in Bitcoin, gümüş ve altın üzerinde yaptıkları açıklamalar ve tahminler.

Robert Kiyosaki’nin düşünce ve fikirlerine göre doların aksine altın, BTC ve gümüş gerçek paralardır. Robert Kiyosaki dünyaca ünlü “Zengin Baba ve Yoksul Baba” isimli kitabın da yazarıdır ayrıca. Bu kitapta aktif bir şekilde yatırımlar edinmek ve inşa etmek fikrinin neden oldukça yüksek maaşlı bir işten daha iyi olduğunu anlatır. Robert Kiyosaki bu kitabında evinizin şuan veya gelecek için hiçte aktif bir yatırım olmadığını iddia eder.

Robert Kiyosaki BTC’i övmek ve günümüzde var olan potansiyeline dikkat çekmek için bir takım yeni açıklamalarda bulundu. Robert Kiyosaki ABD’nin merkez bankası olan FED’in sürekli para basarak herkesi mahvetmesini engelleyecek şeyin altın, gümüş ve BTC olduğunu açıkladı. Robert Kiyosaki FED’in geçtiğimiz mart ayında başlattığı QE programının eleştirmenidir. Covid-19 pandemisi nedeniyle yaşanmış olan ekonomik krizlerin ortasında FED’in bilançosunun üzerine trilyonlarca Amerikan doları değerinde yük eklendi.

Robert Kiyosaki Çin üzerinden başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını neticesinde başlatılan ama şuan etkisi azalma eğiliminde olan pandeminin sebep olduğu kilitlenmeyi reddettiği birçok açıklaması bulunmaktadır. FED’in sahte Amerikan doları basması üzerine Kiyosaki sosyal medya araçları ve Youtube kanalı üzerinden insanları hep altın, gümüş ve BTC almaları üzerinde teşvik ediyor.

PETER SCHİFF’İN AÇIKLAMALARINA GÖRE ALTIN FİYATLARI TIPKI 2009 YILINDA GERÇEKLEŞTİĞİ GİBİ PATLAMAK ÜZERE:

Robert Kiyosaki insanları altın, gümüş ve BTC almak üzere teşvik edip aynı zamanda hırsızları durdurmaya davet ediyor. Başka bir altın destekçisi ve ünlü bir Bitcoin eleştirmeni olan Peter Schiff takipçilerini ve tüm ABD halkını altın almaya teşvik ediyor. Peter Schiff XAU fiyatının tıpkı 2009 senesinde yaşandığı gibi büyük bir patlamaya hazırlandığını söylüyor. Peter Schiff ayrıca bu altın sürecinin geçtiğimiz yıllarda ki 2009-2012 arasında ki süreye kıyasla daha uzun olacağını düşünüyor. Fakat gelgelelim ki bazı yatırımcı ve analist yorumcuların Peter Schiff’e pek katılmıyorlar. Onlara göre Bitcoin altına kıyasla oldukça daha iyi.

 

Continue Reading