Connect with us

Haberler

Ripple Yetkilileri İngiliz Düzenleyicilere Çağrıda Bulundu

Yayınlama

on

Dünyanın en büyük üçüncü kripto para birimi Ripple, İngiltere’nin düzenleyicilerini Japonya’nın liderliğini takip etmesini ve yeni kurallar uygulayarak kripto para piyasasının “Vahşi Batı” günlerini sona erdirmesini istedi.

Ripple’ın düzenleyici ilişkiler başkanı Ryan Zagone, İngiliz düzenleyicileri “riski ele geçirme ve yenilikçiliği sağlama” arasında bir denge bulmaya çağırdı. Zagone, önerilen düzenleme için üç ilkeyi belirlemiştir: tüketici koruması, kara para aklama ve finansal istikrar. Dijital para birimleri üzerindeki mevcut normatif çerçeveyi İnternet’in ilk günlerine benzeterek şöyle diyordu:

“Şu anda daha fazla netliğe ve kurallara ihtiyacımız olduğu ve daha fazla kesinlike ihtiyaç duyduğumuz şu andayız. Düzenleyiciler tarafından alınan “bekle ve gör” yaklaşımının yeniden gözden geçirilmesi için iyi bir zaman. ”

Zagone, Japonya’yı kripto para birimi düzenlemesinin ve meşruiyetinin “lideri” olarak adlandırdı ve İngiltere de dahil olmak üzere diğer ülkelerin Japonya’nın deneyimini bir plan olarak kullanabileceğini söyledi. Avustralya, geçtiğimiz yıl Japonya’nın liderliğini takip etti ve Temmuz 2017’de Bitcoin ve diğer dijital para birimleri için yasal ihale açtı.

Birleşik Krallık’ın Japonya’dan ipucunu alıp almayacağını ve kripto para birimleri üzerindeki duruşunu gözden geçirip geçirmeyeceğini ya da düzenlemeleri sıkılaştırmaya devam edip etmeyeceğini hâlâ göreceğiz. Şansölye Philip Hammond, tüketicileri korumak için geçen ay yeni bir görev başlattı ve “kripto varlıkların risklerini yönetmeye” yardımcı olacağını söyledi.

İngiltere valisi Mark Carney, kripto-para birimlerinin “balonun ayırt edici özellikleri” olduğunu iddia ederek düzenleyici bastırma ile karşı karşıya kalacağı konusunda uyardı. Zagone, pazarın olgunlaşması için düzenlemenin gerekli olduğunu belirtti:

“Yönetmelik, özellikle kurumsal yatırımcılar olmak üzere yeni girenlerin girmesini sağlayan otoyoldaki korkulukları yaratıyor.”

Yorumları Görüntüle

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberler

Kripto Para Borsası Paribu Hacklendi mi?

Yayınlama

on

Coinografi.com – Türkiyenin önde gelen kripto para borsalarından olan Paribu’da geçtiğimiz gün kullanıcıların bazı işlemleri yapmasını engelleyen bir sorun tespit edildi.

Birçok kullanıcının dün borsaya giriş yapmak isterken doğrulama için kullanılan SMS’lerin gelmediğini belirtti. Kullanıcılar borsanın saldırıya uğramış olabileceğinden dolayı tedirginlik yaşarken borsadan gelen açıklamada herhangi bir saldırıdan bahsedilmedi.

Borsaya giriş yaparken sorun yaşayan kullanıcılar hemen Twitter’a yöneldi.

Borsadan gelen resmi açıklama şu şekilde:

19 Şubat Çarşamba akşam saatlerinde tespit edilen güvenlik ihlali nedeniyle müşteri varlıklarının güvenliği için cüzdanların etkileşimi geçici olarak durdurulmuş, güvenlik prosedürleri devreye alınarak duruma müdahale edilmiştir. İncelemelerin tamamlanmasını takiben bekleyen yatırma ve çekme işlemleri de dahil olmak üzere tüm hizmetlerimiz en kısa sürede normale dönecektir. Bu süreçte kullanıcılar sisteme giriş yaparak alım satım işlemlerine devam edebilir. Transfer aksaklığı yaşanmaması adına kullanıcılarımızın bir sonraki duyuruya kadar yeni kripto para ve TL yatırma çekme işlemleri yapmamalarını önemle rica ederiz. Güvenlik prosedürleri gereği konuyla ilgili açıklama ilk incelemenin tamamlanmasının ardından yapılmıştır. Paribu, şeffaflık ilkesi gereği gelişmeleri kamuoyuyla paylaşmaya devam edecektir. Konuyla ilgili yalnızca resmi sosyal medya hesaplarımızdan ve web sitemizden yapılan açıklamalara itibar edilmesini rica ederiz. Saygılarımızla.

Kripto para borsasından fon çalınıp çalınmadığı ise henüz bilinmiyor.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Instagram hesaplarımızı takip edin!

Okumaya Devam Et

Haberler

Emtia Ticaret Uzmanı Peter Brandt Ripple (XRP) ve Ethereum (ETH) Tahminlerini Açıkladı

Yayınlama

on

Coinografi.com – Emtia ticareti uzmanı Peter Brandt‘ın XRP sahipleri için bazı kötü haberleri var. Üçüncü en büyük kripto para birimi olan XRP, aşağı yönlü bir baş-omuz (H&S) modelini tamamlamanın ortasında gibi görünüyor.

Aşağı Baş-Omuz (H&S) Modeli

Peter Brandt, son XRP rallisi bir H&S zirvesi haline gelirse, fiyatının 0.2071 dolar seviyelerine kadar düşme şansı olduğunu belirtiyor.

XRP, 15 Şubat’ta 2020 yılının en yüksek seviyesi olan 0.34 dolara ulaştıktan sonra, son birkaç gün içinde bu kazançları hızla sildi. Kripto para birimi bu hafta yüzde 15’ten fazla düşüş yaşadı.

H&S, genellikle Brandt’ın 0,20 dolar hedefini haklı çıkaran yeni bir düşüş trendinin başlangıcını işaret eden popüler bir tersine çevirme modelidir. Bununla birlikte, herhangi bir ticaret kararı vermeden önce açık bir onay beklemesi gerektiğini belirtmek gerekir.

Ethereum Gayet İyi Gidiyor

Peter Brandt’ın Ethereum (ETH) hakkında yorum yapması istendiğinde ise, önde gelen altcoinin “iyi dayanabildiğini” belirttiği bir tweet paylaştı.

Ethereum şimdiye kadar 2020’nin en büyük hikayesi oldu. 19 Şubat’ta 260 dolarlık fiyat seviyesindeki desteğine geri dönmeden önce 2020 yılında en yüksek 286 dolar seviyesine ulaştı.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Instagram hesaplarımızı takip edin!

Okumaya Devam Et

Haberler

Binance Planlanmamış Bakımı Tamamladığını Duyurdu

Yayınlama

on

Coinografi.com – Binance‘de planlanmamış bakım nedeniyle bütün işlemler yakşalık 6 saat boyunca duraklatıldı. Bakımın tamamlanmasının ardından borsa dün akşam 20.30 saatlerinde tekrardan işlem yapmaya başladığını duyurdu.

Bütün Fonlar Güvende!

Borsada hack spekülasyonlarını bastırmak için Binance CEO’su Changpeng Zhao, topluluğa işlem platformundaki fonların güvende olduğundan emin olmalarını istedi.

Changpeng Zhao’ya göre borsadaki bakımın nedeni, ortaklarından birinin veri iletimi ile ilgili bir sorunu olmasıydı.

    “Planlanmamış sistem bakımı nedeniyle bütün işlemler duraklatıldı. Üzerinde çalışıyorum. Fonlarınız güvende. Paniğe gerek yok. Piyasa veri iticilerinden birinin sorunları vardı, eşleşen motor iyiydi, veri kaybı veya bozulması olmadı. Üzerinde çalışıyorum. Yakında düzeltilecektir. ”

41 Milyon Dolarlık Bitcoin (BTC) Çalındı

Mayıs 2019’da ticaret hacimleriyle en büyük kripto para birimi ticaret platformu olarak nitelendirilen Binance’in saldırıya uğradığı ve 41 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) çalındı.

Bu saldırı gerçekleştiğinde Binance planlanmamış bir bakıma gitmişti.

Borsa tarafından yapılan açıklamada şöyle yazıyor:

“Binance geçici sistem bakımı geçiriyor. Binance, mevduat, para çekme, spot ticaret, marj ticareti, P2P ticareti, borç verme, itfa ve alt hesaplardan, marj hesaplarından, vadeli hesaplardan ve fiat cüzdanlarından varlık transferlerini askıya aldı. Binance Vadeli İşlemleri alım-satımının bakım döneminde etkilenmeyeceğini lütfen unutmayın. ”

Binance’den gelen yeni duyuruyla birlikte borsanın işleme açıldığını, kullanıcıların işlemlerine devam edebileceğini belirtti.

Binance Akşam Saatlerinde Kullanıma Açıldı

Binance, son birkaç dakika içinde sistem bakımını tamamladıklarını açıkladı. Resmi bir yazı, işlemlerin 2020/02/19 20:30 (UTC) saatinde başlayacağını belirtiyor.

Şu andan itibaren ticaretin başlangıcına kadar, kullanıcılar siparişleri iptal etmeye, mevduat işlemeye, C2C ticaretine, borç verme ve geri ödeme işlemlerine, varlık transferlerine başlayabilir ve hesapla ilgili diğer tüm işlevleri kullanabilir.

Para çekme işlemlerine ticaret başladıktan kısa bir süre sonra devam edilecektir.

Bazı analistler, her şey normale döndüğünde grafiklerle bazı reaksiyonlar görmeyi bekliyorlar.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Instagram hesaplarımızı takip edin!

Okumaya Devam Et