Connect with us

Haberler

Ripple Yetkilileri İngiliz Düzenleyicilere Çağrıda Bulundu

Published

on

Dünyanın en büyük üçüncü kripto para birimi Ripple, İngiltere’nin düzenleyicilerini Japonya’nın liderliğini takip etmesini ve yeni kurallar uygulayarak kripto para piyasasının “Vahşi Batı” günlerini sona erdirmesini istedi.

Ripple’ın düzenleyici ilişkiler başkanı Ryan Zagone, İngiliz düzenleyicileri “riski ele geçirme ve yenilikçiliği sağlama” arasında bir denge bulmaya çağırdı. Zagone, önerilen düzenleme için üç ilkeyi belirlemiştir: tüketici koruması, kara para aklama ve finansal istikrar. Dijital para birimleri üzerindeki mevcut normatif çerçeveyi İnternet’in ilk günlerine benzeterek şöyle diyordu:

“Şu anda daha fazla netliğe ve kurallara ihtiyacımız olduğu ve daha fazla kesinlike ihtiyaç duyduğumuz şu andayız. Düzenleyiciler tarafından alınan “bekle ve gör” yaklaşımının yeniden gözden geçirilmesi için iyi bir zaman. ”

Zagone, Japonya’yı kripto para birimi düzenlemesinin ve meşruiyetinin “lideri” olarak adlandırdı ve İngiltere de dahil olmak üzere diğer ülkelerin Japonya’nın deneyimini bir plan olarak kullanabileceğini söyledi. Avustralya, geçtiğimiz yıl Japonya’nın liderliğini takip etti ve Temmuz 2017’de Bitcoin ve diğer dijital para birimleri için yasal ihale açtı.

Birleşik Krallık’ın Japonya’dan ipucunu alıp almayacağını ve kripto para birimleri üzerindeki duruşunu gözden geçirip geçirmeyeceğini ya da düzenlemeleri sıkılaştırmaya devam edip etmeyeceğini hâlâ göreceğiz. Şansölye Philip Hammond, tüketicileri korumak için geçen ay yeni bir görev başlattı ve “kripto varlıkların risklerini yönetmeye” yardımcı olacağını söyledi.

İngiltere valisi Mark Carney, kripto-para birimlerinin “balonun ayırt edici özellikleri” olduğunu iddia ederek düzenleyici bastırma ile karşı karşıya kalacağı konusunda uyardı. Zagone, pazarın olgunlaşması için düzenlemenin gerekli olduğunu belirtti:

“Yönetmelik, özellikle kurumsal yatırımcılar olmak üzere yeni girenlerin girmesini sağlayan otoyoldaki korkulukları yaratıyor.”

Okumaya Devam Et
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altcoin

Tron, Justin Sun’un Tweet’inin ardından İlk 10’a Girdi

Published

on

Tron, Justin Sun'un Tweet'inin ardından İlk 10'a Girdi

Justin Sun, son zamanlarda kripto para birimi TRX ile ilgili birçok yeni gelişmenin duyurusunu yaptı. Sun şimdi de, TRX ve BTT’ye dayanan merkezi olmayan bir stablecoin’in piyasaya sürüleceğini duyurdu.

TRX tabanlı merkezi olmayan stablecoin

Kısa bir süre önce Justin Sun, TRX ve BTT’ye sabitlenen merkezsiz bir stablecoin’in piyasaya sürüleceğini duyurmak için kişisel twitter hesabından bir tweet paylaştı.

Sun yeni stablecoin için takipçilerinden isim önerisinde bulunmalarını istedi. Gelen cevaplara bakıldığında, takipçilerinden bazılarının gerçek isim önerilerinde bulunduğu görülürken bazılarının ise bunun bir aldatmaca olduğunu belirttiği göze çarpıyor.

Tron ilk 10’a girdi

Sun’un paylaştığı tweet’in ardından birçok Tron yatırımcısının beklediği şey oldu. TRX CoinMarketCap’in verilerine göre yüzde 7’lik bir artış göstererek kripto para sıralamasında ilk 10’a girdi.

Justin Sun, 2019 yılının ortalarında  TRX’in kripto para sıralamasında ilk 10’a, BTT’yi ise ilk 50’nin içerisine girmesini sağlayacağına söz vermişti. Sun’ın Tron ekibi için belirlediği bir başka hedef de TRX çiftlerini Coinbase ve Binance ABD’ye eklemekti.

TRX’in  şu anda Amerikan Binance şubesi tarafından kabul edilen paralar arasında olduğu bildirildi.

U.Today tarafından yakın zamanda yayınlanan bir habere göre, Tron, Youtube’da 100 milyon aboneye sahip olan PewDiePie’nin son videolarından birinde Tron ve TRX’den birkaç kez bahsetmesinden sonra yepyeni bir seviyeye yükseldi.

PewDiePie’nin YouTube’da 102.000 takipçisi var ve 75.000’den fazla kişi onu Twitter’da takip ediyor. Ayrıca PewDiePie yakın zamanda Tron tarafından satın alınan DLive uygulamasında haftada bir kez canlı yayın yapıyor.

Justin Sun, DLive’ı kripto topluluğu için 1 numaralı yayın platformuna dönüştüreceğini açıkladı.

Okumaya Devam Et

Haberler

Binance İki Önemli Japon Şirketi İle Ortaklık Kuruyor

Published

on

Binance İki Önemli Japon Şirketi İle Ortaklık Kuruyor

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, iki Japon şirketi ile stratejik ortaklık konusunda çalışmalara başladı.

Binance’in 17 Ocak’ta yaptığı basın açıklamasına göre, Yahoo Japan iştiraki olan Z Corporation ve Japonya merkezli bir kripto para borsası olan TaoTao ile görüşmelere başladı. Ortaklığın ayrıntıları henüz tam olarak açıklanmadı.

Binance, Z Corporation ve TaoTao’nun “Binance ile tartışmalara ve müzakerelere devam edeceğini ve Japonya’daki kullanıcılar için ticaret hizmetleri başlatmaya hazırlanacağını” belirtti.

Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun (CZ), ortaklıklar hakkındaki açıklaması şu şekilde:

   “Hizmetlerimizi Japonya’ya getirme konusunda Z Corporation / TaoTao ile ortak çabalarımızı dört gözle bekliyoruz. Her şeyden önce, yerel ve küresel standartların endüstri genelinde sürdürülebilir kalkınma ve kamuoyunun daha fazla benimsenmesinde kilit rol oynadığı Japon yasalarına ve düzenlemelerine tam olarak uyduğumuzdan emin olmak istiyoruz.”

Binance, ortaklıktaki tüm tarafların ajansla birlikte çalışacağını belirterek, “Z Corp ve TaoTao Binance’in en son teknolojilerini lisanslayarak, Japon pazarında yasal düzenlemelere tam uyum sağlamak için Finansal Hizmet Ajansı ile işbirliği yapacak.”

Yakın zamanda Binance.com, Japonya’daki kullanıcılarının erişimini yavaş yavaş kısıtlayacağını duyurmuştu. Binance’in ülkede hizmetleri neden durduracağı henüz tam olarak açıklanmadı. Ancak Japonyadaki kullanıcılar şu anda hala borsaya erişebiliyor.

Binance geçtiğimiz Eylül ayında, ABD’deki kullanıcılar için Binance.com’a erişimini kısıtladı ve bunun yerine ABD para hizmetleri şirketi BAM Trading Services ile ortaklaşa Binance.US’i başlattı.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin!

Okumaya Devam Et

Haberler

Binance Japonya’daki Faliyetlerini Askıya Aldı

Published

on

Binance Japonya'daki Faliyetlerini Askıya Aldı

15 Ocakta yapılan bir duyuruya göre Binance’in Japonca destekli web sitesi, Japonya’daki kullanıcıların henüz belirlenmemiş bir tarihe kadar askıya alacakları bildirildi. Yapılan açıklamaya göre, kısıtlamanın kademeli olarak uygulandığı ve ayrıntıların daha sonra açıklanacağı söyleniyor.

“Şu anda, herhangi bir kısıtlama yoktur ve Japon kullanıcılar borsayı normal şekilde kullanabilir.”

Binance, Çin’den ayrıldıktan sonra merkezini Japonya’da kurmuştu. Cointelegraph’ın Mart 2018’deki bildirisine göre, borsanın ulusal bir borsa lisansı olmaması nedeniyle Japon düzenleyicilerin resmi bir uyarısının ardından operasyonlarını Malta’ya taşıdı.

O zamandan beri bazı borsalar regülatöre kayıtlı. Binance’in rakibi Huobi, lisansı Ocak 2019’da, Japon şirketi LINE’ın BitBox borsası ise Eylül ayında aldı.

Binance’in ülkede yasal olarak mevcut olmamasına rağmen benzer düzenleyici zorluklarla karşılaşması mümkündür. Kripto borsası Kraken, Nisan 2018’de iş yapma maliyetlerinin artması ve  potansiyel olarak lisanslama gereksinimi nedeniyle Japon sakinlerine hizmet vermeyi bıraktı.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin!

Okumaya Devam Et

Haberler