Roger Ver: Bitcoin Cash’e Yönelik İnanılmaz Bir Talep Var

Bitcoin’in CEO’su Robert Ver, geçtiğimiz yıl sert bir Bitcoin çatalı olarak kurulan Bitcoin Cash’de “inanılmaz bir yükseliş” olduğunu söyledi. Genellikle Bitcoin Çekirdeğine mükemmel bir alternatif olarak karşılaştırılır.

Bitcoin madencileri tarafından, Bitcoin ile yapılan işlemlerin sayısının sınırlandırılmasıyla ilgili bir takım anlaşmazlıkların ardından oluşturulmuştur. Bitcoin Cash, dünya çapında para göndermenin hızlı ve ucuz bir yolunu sağlayabilir.

Ver Bloomberg News ile konuştu ve burada geçtiğimiz yıl Aralık ayında yüksek bir değer kaybeden düşüşle karşı karşıya kalsa da, Bitcoin Core’un hala devam ettiği gerçeğini tartıştı. Dedi ki;

“Yaklaşık bir yıl öncesine göre yaklaşık yüzde 300’lük bir artış var, bu yüzden bir yıldan uzun süredir devam eden yatırımcılar kesinlikle kendinden geçmiş olmalı. Uçuculuk, sürüşün yarısı kadar eğlencelidir, bu yüzden dünyaya yeni, heyecan verici yepyeni bir teknolojidir, kap hala nispeten küçüktür, bu yüzden işler başlıyor… Ama bugün Bitcoin Cash hakkında daha fazla eğlendim. Bitcoin Core ikiye ayrılmadan önce, aslında dünyanın her yerinde benimsemeye başladıkça daha çok tüccar kabul ediyor, kullanımı daha kolay. ”

Bir alternatif olarak düşünülse de, ikisi arasında bir dizi önemli fark vardır. Bitcoin Core’da artan bir blok boyutu ve SegWit entegrasyonu yok.

Kripto para birimleri söz konusu olduğunda finans sektöründe çok sayıda çelişkili görüş var; Bank of America Corp, balonun şu an patlak verdiğini düşünüyor ve DeVere Group’un kurucusu ve yöneticisi Nigel Green;

“[Kripto değerleri] çok hızlı, çok hızlı gitti… Dikkatli davranmaya başladığımda, neredeyse dikey olan bir varlığın, yatırımcılar için tipik olarak alarm zillerini yükseltmesi gerektiğini söylüyorum… Bitcoin, 19.000 $ ‘dan fazla yüksek bir zamana ulaştı, piyasa, köpüklü ve aşırı ısınmaya başladı. ”

İngiltere Valiliği Bankası’ndan Mark Carney de eleştirel taraf oldu;

“Kripto paranın en iyisi, eğer öneride bulundukları takdirde, borsaların en iyisine yönelecektir. Ve diğerleri yol kenarında düşecek. ”