Robinhood Borsası Dogecoin’i Listeleyeceğini Duyurdu!

ABD merkezli popüler kripto para borsası Robinhood, Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin’in ardından Dogecoin’i de listeleyeceğini duyurdu.

Robinhood adlı kripto para borsası ABD’nin on yedi farklı eyaletinde faaliyet yürütüyor. Robinhood borsası bu yılın başında Bitcoin ve Ethereum işlemleri için kullanıcılarından işlem ücreti almayacaklarını duyurmuştu.

Robinhood, müşterilerinin Bitcoin Cash ve Litecoin’in ardından daha fazla kripto para birimine erişmeleri için daha fazla teklif sunmaya devam ediyor. Böylece popüler kripto para borsasında listelenen dijital paraların sayısı beşe yükseliyor.

Robinhood platformu işlem ücretlerini kaldırmasının ardından çok sayıda eleştirel beğeni topladı.

Yıl başında, Jay-Z şirketi, Arrive Venture Capital ile, Nas ve Snoop Dogg gibi birçok sanatçı Robinhood’a yatırım yaptığını duyurmuştu.

Dogecoin Nedir?

Alışılmadık ve tuhaf doğasına rağmen, yatırımcılar Dogecoin’e ilgi gösteriyor! Popüler ve bir o kadar da sahipsiz kripto para birimi ismini  bir internet viralinden alıyor. Ayrıca, Dogecoin bir  internet parodisi olarak geliştirilmiştir. Oluşturulduğundan bu yana, 334 milyon ABD Doları değerindeki toplam piyasa kapitalizasyonuyla da rekor kırmıştır.

Hiçbir amaca hizmet etmeyen Dogecoin bu sene Ocak ayında zirveye çıktığında, dijital para biriminin 2 milyar ABD dolarının altında bir piyasa bonosu vardı ve 0,017 dolardan işlem gördü.

Dogecoin yatırımcılarının sıra dışı bir kültürü var gibi görünüyor. Kripto para topluluğu hayır kurumlarına katılıyor ve Jamaika’da bobsled takımı gibi birçok girişimi finanse ediyor(!)