SiaCoin Nedir? Nereden Alınır?

SiaCoin Nedir? Nereden Alınır?

Siacoin milyarlarca dolarlık bulut depolama sektöründe faaliyet gösteriyor. Bulut depolama endüstrisinin 2017 yılı sonu itibariyle toplam hacmi 178 milyon dolar olarak kabul ediliyor. Amazon, Dropbox, Microsoft ve Google platformları sektörün en büyük hizmet sağlayıcılarıdır. Bu şirketler birbirlerine üstünlük sağlamak amacıyla ağır bir rekabet içindeler.

Toplumdaki genel algıya rağmen bulut depolama demek “bilgilerini bana ver” anlamına geliyor. Yani kişisel verilerinizi bir başkasının serverında depoluyorsunuz. Siacoin bulut depolama sistemini merkezi olmayan bir seçenekle değiştirmeyi hedefliyor. Merkezi statik bir sunucu yerine Slikon Vadisinin tartışmalı teknolojisi Blockchain ağını kullanıyor.

Birbirleriyle veri paylaşan bilgisayar fikri aslında pek de yabancı değil. Çünkü modern internetin temeli bu şekilde. Acaba SiaCoin peer to peer services a storage’i geliştirerek internet 4.0’ı mı icat etti.

Sia coinlerinizi sadece ve sadece resmi cüzdanlarda saklayabilirsiniz. SiaCoin bulut ekosistemine güç sağlıyor. Kullanıcılar eko sistemde ana bilgisayarların yerine ikame edildiğinden bundan kazanç sağlarlar.

SiaCoin’in güçlü teknolojisi DropBox ile mücadele ediyor. DropBox çeşitli teşviklerle kullanıcıları kendine çekmeyi başarıyor ve yılda 1 milyar dolar gelir elde ediyor.

SiaCoin’in kurucusu David Vorrick ASIC madencilik devi Bitmain’in rakibi Obelisk adlı bir şirketi de yönetiyor. Eğer Sia coin çıktığı bu yolda başarıya ulaşırsa beraberinde birçok insanı da zenginleştirecektir.

SiaCoin’i UpBit, Bittrex ve Poloniex borsalarından satın alabilirsiniz.