Connect with us

Haberler

SiaCoin Nedir? Nereden Alınır?

Published

on

SiaCoin Nedir? Nereden Alınır?

Siacoin milyarlarca dolarlık bulut depolama sektöründe faaliyet gösteriyor. Bulut depolama endüstrisinin 2017 yılı sonu itibariyle toplam hacmi 178 milyon dolar olarak kabul ediliyor. Amazon, Dropbox, Microsoft ve Google platformları sektörün en büyük hizmet sağlayıcılarıdır. Bu şirketler birbirlerine üstünlük sağlamak amacıyla ağır bir rekabet içindeler.

Toplumdaki genel algıya rağmen bulut depolama demek “bilgilerini bana ver” anlamına geliyor. Yani kişisel verilerinizi bir başkasının serverında depoluyorsunuz. Siacoin bulut depolama sistemini merkezi olmayan bir seçenekle değiştirmeyi hedefliyor. Merkezi statik bir sunucu yerine Slikon Vadisinin tartışmalı teknolojisi Blockchain ağını kullanıyor.

Birbirleriyle veri paylaşan bilgisayar fikri aslında pek de yabancı değil. Çünkü modern internetin temeli bu şekilde. Acaba SiaCoin peer to peer services a storage’i geliştirerek internet 4.0’ı mı icat etti.

Sia coinlerinizi sadece ve sadece resmi cüzdanlarda saklayabilirsiniz. SiaCoin bulut ekosistemine güç sağlıyor. Kullanıcılar eko sistemde ana bilgisayarların yerine ikame edildiğinden bundan kazanç sağlarlar.

SiaCoin’in güçlü teknolojisi DropBox ile mücadele ediyor. DropBox çeşitli teşviklerle kullanıcıları kendine çekmeyi başarıyor ve yılda 1 milyar dolar gelir elde ediyor.

SiaCoin’in kurucusu David Vorrick ASIC madencilik devi Bitmain’in rakibi Obelisk adlı bir şirketi de yönetiyor. Eğer Sia coin çıktığı bu yolda başarıya ulaşırsa beraberinde birçok insanı da zenginleştirecektir.

SiaCoin’i UpBit, Bittrex ve Poloniex borsalarından satın alabilirsiniz.

Okumaya Devam Et
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altcoin

Tron, Justin Sun’un Tweet’inin ardından İlk 10’a Girdi

Published

on

Tron, Justin Sun'un Tweet'inin ardından İlk 10'a Girdi

Justin Sun, son zamanlarda kripto para birimi TRX ile ilgili birçok yeni gelişmenin duyurusunu yaptı. Sun şimdi de, TRX ve BTT’ye dayanan merkezi olmayan bir stablecoin’in piyasaya sürüleceğini duyurdu.

TRX tabanlı merkezi olmayan stablecoin

Kısa bir süre önce Justin Sun, TRX ve BTT’ye sabitlenen merkezsiz bir stablecoin’in piyasaya sürüleceğini duyurmak için kişisel twitter hesabından bir tweet paylaştı.

Sun yeni stablecoin için takipçilerinden isim önerisinde bulunmalarını istedi. Gelen cevaplara bakıldığında, takipçilerinden bazılarının gerçek isim önerilerinde bulunduğu görülürken bazılarının ise bunun bir aldatmaca olduğunu belirttiği göze çarpıyor.

Tron ilk 10’a girdi

Sun’un paylaştığı tweet’in ardından birçok Tron yatırımcısının beklediği şey oldu. TRX CoinMarketCap’in verilerine göre yüzde 7’lik bir artış göstererek kripto para sıralamasında ilk 10’a girdi.

Justin Sun, 2019 yılının ortalarında  TRX’in kripto para sıralamasında ilk 10’a, BTT’yi ise ilk 50’nin içerisine girmesini sağlayacağına söz vermişti. Sun’ın Tron ekibi için belirlediği bir başka hedef de TRX çiftlerini Coinbase ve Binance ABD’ye eklemekti.

TRX’in  şu anda Amerikan Binance şubesi tarafından kabul edilen paralar arasında olduğu bildirildi.

U.Today tarafından yakın zamanda yayınlanan bir habere göre, Tron, Youtube’da 100 milyon aboneye sahip olan PewDiePie’nin son videolarından birinde Tron ve TRX’den birkaç kez bahsetmesinden sonra yepyeni bir seviyeye yükseldi.

PewDiePie’nin YouTube’da 102.000 takipçisi var ve 75.000’den fazla kişi onu Twitter’da takip ediyor. Ayrıca PewDiePie yakın zamanda Tron tarafından satın alınan DLive uygulamasında haftada bir kez canlı yayın yapıyor.

Justin Sun, DLive’ı kripto topluluğu için 1 numaralı yayın platformuna dönüştüreceğini açıkladı.

Okumaya Devam Et

Haberler

Binance İki Önemli Japon Şirketi İle Ortaklık Kuruyor

Published

on

Binance İki Önemli Japon Şirketi İle Ortaklık Kuruyor

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, iki Japon şirketi ile stratejik ortaklık konusunda çalışmalara başladı.

Binance’in 17 Ocak’ta yaptığı basın açıklamasına göre, Yahoo Japan iştiraki olan Z Corporation ve Japonya merkezli bir kripto para borsası olan TaoTao ile görüşmelere başladı. Ortaklığın ayrıntıları henüz tam olarak açıklanmadı.

Binance, Z Corporation ve TaoTao’nun “Binance ile tartışmalara ve müzakerelere devam edeceğini ve Japonya’daki kullanıcılar için ticaret hizmetleri başlatmaya hazırlanacağını” belirtti.

Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun (CZ), ortaklıklar hakkındaki açıklaması şu şekilde:

   “Hizmetlerimizi Japonya’ya getirme konusunda Z Corporation / TaoTao ile ortak çabalarımızı dört gözle bekliyoruz. Her şeyden önce, yerel ve küresel standartların endüstri genelinde sürdürülebilir kalkınma ve kamuoyunun daha fazla benimsenmesinde kilit rol oynadığı Japon yasalarına ve düzenlemelerine tam olarak uyduğumuzdan emin olmak istiyoruz.”

Binance, ortaklıktaki tüm tarafların ajansla birlikte çalışacağını belirterek, “Z Corp ve TaoTao Binance’in en son teknolojilerini lisanslayarak, Japon pazarında yasal düzenlemelere tam uyum sağlamak için Finansal Hizmet Ajansı ile işbirliği yapacak.”

Yakın zamanda Binance.com, Japonya’daki kullanıcılarının erişimini yavaş yavaş kısıtlayacağını duyurmuştu. Binance’in ülkede hizmetleri neden durduracağı henüz tam olarak açıklanmadı. Ancak Japonyadaki kullanıcılar şu anda hala borsaya erişebiliyor.

Binance geçtiğimiz Eylül ayında, ABD’deki kullanıcılar için Binance.com’a erişimini kısıtladı ve bunun yerine ABD para hizmetleri şirketi BAM Trading Services ile ortaklaşa Binance.US’i başlattı.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin!

Okumaya Devam Et

Haberler

Binance Japonya’daki Faliyetlerini Askıya Aldı

Published

on

Binance Japonya'daki Faliyetlerini Askıya Aldı

15 Ocakta yapılan bir duyuruya göre Binance’in Japonca destekli web sitesi, Japonya’daki kullanıcıların henüz belirlenmemiş bir tarihe kadar askıya alacakları bildirildi. Yapılan açıklamaya göre, kısıtlamanın kademeli olarak uygulandığı ve ayrıntıların daha sonra açıklanacağı söyleniyor.

“Şu anda, herhangi bir kısıtlama yoktur ve Japon kullanıcılar borsayı normal şekilde kullanabilir.”

Binance, Çin’den ayrıldıktan sonra merkezini Japonya’da kurmuştu. Cointelegraph’ın Mart 2018’deki bildirisine göre, borsanın ulusal bir borsa lisansı olmaması nedeniyle Japon düzenleyicilerin resmi bir uyarısının ardından operasyonlarını Malta’ya taşıdı.

O zamandan beri bazı borsalar regülatöre kayıtlı. Binance’in rakibi Huobi, lisansı Ocak 2019’da, Japon şirketi LINE’ın BitBox borsası ise Eylül ayında aldı.

Binance’in ülkede yasal olarak mevcut olmamasına rağmen benzer düzenleyici zorluklarla karşılaşması mümkündür. Kripto borsası Kraken, Nisan 2018’de iş yapma maliyetlerinin artması ve  potansiyel olarak lisanslama gereksinimi nedeniyle Japon sakinlerine hizmet vermeyi bıraktı.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin!

Okumaya Devam Et

Haberler