UAE Blockchain Stratejisi 2021

UAE Blok Zinciri Stratejisi 2021

Dubai Medya Ofisi’nin 11 Nisan’da bildirildiğine göre, UAE ve Dubai Hükümeti Başbakanı ve Başbakan Yardımcısı Şeyh Muhammed bin Rashid, teknolojiyi benimseme konusunda dünya lideri olma hedefi ile ‘UAE Blockchain Strategy 2021′ programını başlattı.

‘UAE Blockchain Stratejisi 2021′ nin lansmanı sırasında Majesteleri Şeyh Muhammed bin Rashid, Blockchain teknolojisinin benimsenmesinin hükümetin gelecekteki zorluklara hazırlıklarını destekleyeceğini ve hükümetin yılda yaklaşık 3 milyar dolar tasarruf sağlayacağını söyledi. . Üstelik, teknoloji benimsenmesi ile milyonlarca çalışma saatinden tasarruf edeceğini ve hükümet belgelerini 389 milyon azaltacağını tahmininde bulundu.

Şeyh Muhammed dedi ki:

“Bu teknolojinin benimsenmesi, UAE’deki yaşam kalitesini yansıtacak ve vatandaşlar için mutluluk seviyelerini artıracaktır. Federal düzeyde devlet işlemlerinin yüzde 50’si Blockchain teknolojisi kullanılarak gerçekleştirilecek. Bu teknoloji zaman, çaba ve kaynak tasarrufu sağlayacak ve bireylerin işlemlerinin çoğunu kendi yaşam tarzlarına ve çalışmalarına uygun bir şekilde zamanında gerçekleştirmelerini sağlayacaktır. ”

Strateji “vatandaş ve yerleşik mutluluğu, hükümet verimliliği, gelişmiş mevzuat ve küresel girişimcilik” üzerine odaklanan dört temel ilkeye dayanmaktadır.

UAE’nin hükümeti “Blockchain’de ayakta durmak için kurslar, etkinlikler, çalışmalar ve raporlar” ve “alanda uzmanlaşmayı ve şifreleme gibi ilgili konularda üniversite eğitimini desteklemeyi” planlıyor.

Şubat ayında, Dubai’nin Yolları ve Ulaştırma İdaresi , müşterilerinin araçlarının tarihini takip etmelerine olanak tanıyan 2020’de Blockchain tabanlı bir araç yaşam döngüsü yönetim sistemi başlatmayı planladığını duyurdu.

Geçtiğimiz ay Dubai , Dubai 10x girişiminin bir parçası olarak sanal Blockchain tabanlı turizme özel bir pazar başlatmayı planladı. Pazar, Dubai’deki turist envanterinde misafirlere şeffaf, “gerçek zamanlı” fiyatlandırma ve seçenek sunan Blockchain aracılığıyla seyahat planlamalarına katılan tüm turizm organizasyonlarını bağlayacak.