Venezuela Hükümeti’nin Kripto Para Çalışmaları

Venezuela Ulusal Meclis üyesi, meclisin kripto para birimleri için reform niteliğinde bir çalışma hazırladığını açıkladı. Venezuela para birimi olan Bolivar’ın sürekli olarak azalması ve ülkede hiper enflasyon olması sebebiyle alternatif para birimleri için hükümet ciddi manada bir çalışma başlattı.

Kripto Para Birimleri için Merkez Bankası;

Ulusal Meclis üyesi Hermann Escarra, Reuters’e verdiği röportajda; Meclis kripto paralar ile ilgili detaylı bir reform hazırlıyor. Kripto paralar için merkezi bir banka çalışmalarına başlandığını, ilerleyen süreçte böyle bir bankanın oluşturulabileceğini belirtti.

Venezüella petrol gelirleriyle ilerlemeye çalışan bir ülke. Petrol ve yakıt teknolojileri ile ilgili yeni bir kripto para çalışmasına başlatıldığını geçenlerde duyurulmuştu. Maduro hükümetine olan güven eksikliği ve ulusal para biriminin yanlış yönetilmesi sebebiyle bu kripto paranın ne kadar güvenilir olacağı ise büyük bir soru işareti.

2018 yılının şubat ayında yayın hayatına başlayan Coinografi, okuyucularına güncel haberler ve kripto paralara yönelik eğitici içerikler sunuyor. Çok kısa bir sürede Türkiye’nin en popüler siteleri arasında yerini alan Coinografi.com’a destek olmak ve güncel haberlere anında ulaşmak için Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz. Her şey sizlere daha iyi hizmet verebilmek için. Görüş ve önerilerinizi yorum olarak bize iletebilirsiniz.