Connect with us

Finansal Teknoloji

Visa ve Mastercard Logolu Kredi Kartlarınızla Bitcoin Almak Artık Mümkün

Yayınlama

on

Abra uygulaması ve Abra.com kullanıcıları artık dünyanın her yerindeki Visa ve Mastercard ile Bitcoin satın alabilir. Bu, bir dizi yatırımcı için Bitcoin’in satın alınmasını çok daha kolay hale getiren bir harekettir.

Geleneksel olarak, Abra kullanıcıları bugüne kadar sadece Abra hesaplarını doğrudan banka havalesi yoluyla finanse ediyordu Bu, zaman alıcı olabilir ve yetkilendirilmesi biraz zaman alabilir, yani kullanıcılar Bitcoin satın alma işlemine anında gerçekleştiremiyordu.
Aksi takdirde, kullanıcıların Abra üzerinden satın almak için zaten kripto para birimini tutmaları gerekir.

Abra’nın yayınladığı rapora göre, Mastercard ve Visa’nın bu yeni entegrasyonu birçok faydayı da beraberinde getiriyor.

“Bitcoin satın alımları bir seferde 50 ila 20.000 dolar arasında değişebilir.”

“Müşterilerimiz satın aldıkları Bitcoinleri desteklenen herhangi bir cüzdanına yönlendirebilir veya Abra ile yeni bir cüzdan kurabilir ve bu da 24 altcoin ve 50 fiat para birimine yatırım yapılmasını sağlar.”
“Satın alınan bitcoin genellikle blockchain işlem sürelerine bağlı olarak 20 ila 30 dakika arasında kullanılabilir.”

“Bir kredi kartı ile gerçek bir bitcoin satın almak, internette başka herhangi bir işlem yapmak kadar kolaydır. Tek yapmanız gereken satın almak istediğiniz bitcoin miktarını girmek, bir bitcoin cüzdan adresi girmek, kredi kartınızı veya banka kartı bilgilerinizi girmek ve daha sonra tüm ayrıntıları onaylamaktır. ”

Tam gönderiyi burada görebilirsiniz.

Kripto para birimi kabulü açısından, bu büyük bir haber. Bitcoin’in “kabul edilebilir” hale gelmesi için satın alınması mümkün olduğu kadar kolay olmalıdır. Bu yeni formatta, Bitcoin satın almak, başka bir ürünü çevrimiçi olarak bir banka veya kredi kartıyla satın almak gibidir. Abra bu hizmeti sunan ilk platform değildir, ancak Litecoin ağı içindeki benzersiz entegrasyonları bu haberi biraz daha anlamlı hale getirmektedir.

Hepsinden önemlisi, bu, Abra’nın müşteri deneyimini geliştireceğinden ve Abra’nın karlarında da bir artış göreceğinden şüpheniz olmasın.

Abra’nın Mastercard ve Visa ile anlaşmasını nasıl değerlendiriyorsunuz? Yorumlarda görüşlerinizi bizimle paylaşın!

Yorumları Görüntüle

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Finansal Teknoloji

PayPal Yakında Bitcoin ve Kripto Para Satışı Yapacak

Yayınlama

on

Kriptocoinin popüler olduğu bu zamanlarda PayPal de bu olayın içine girdi. Yaklaşık olarak, 325 milyon kullanıcıya kripto para satışı yapmayı hedefliyor.

Kripto Para Piyasası

PayPal bu zamanda aslında Coinbase’den para çekmek adına kullanılabiliyor. Bunun gibi başka borsalardan da aynı işlemi gerçekleştirmek adına kullanılıyor. Fakat daha öncesinden hiç kripto para satışı yapılmamıştı. Yani bu bir ilk olacak.

PayPal tam olarak doğrudan kripto para alım-satım işlemlerine izin verecektir. Sunacağı cüzdan sayesinde de satın alınan kripto paralar o kısımda saklanabilecek. Aynı şekilde Venmo’dan da yapılacak olan bu işlemlerde de geçerli olacaktır. Venmo zaten PayPal’e bağlı bir mobil ödeme hizmetidir.

Kripto Paralardan Hangileri Yer Alacak?

Aslında bu konuda henüz bir netlik sağlanmış değil. Belirsizlik sürmeye devam ediyor. Yani hangi para birimleri ve kaç kripto para birimi seçileceği akılları kurcalayan bir soru olma özelliğini halen devam ettiriyor. Bazı kaynakların söylediğine göre PayPal kripto para için birkaç farklı borsa ile çalışabilecek. Başka bir kaynağın da kripto alım satım haberini doğruladı. Hatta tahmini   olarak 3 ay içinde bu hizmetin sunulmaya başlanacağı belirtildi. Fakat PayPal bu konudaki sessizliğini halen koruyor. Ne zaman açıklama yapacağı da merakla bekleniyor.

PayPal’in Geçmiş Yıllardaki Etkinlikleri

PayPal ve Coinbase arasında var olan ilişki 2016 senesinden bu zamana kadar gelmiştir. 2018 yılına gelindiğindeyse Coinbase, Paypal’in ABD müşterilerine anlık olarak fiyat değişimi yapılmasını sağlamıştır. Avrupa’da bulunan Coinbase kullanıcıları ise paralarını yavaş yavaş PayPal hesaplarına çekmeye başladılar. Bunun yanında kripto para imkânı sunan finansal teknoloji uygulamalarından da iyi gelir elde edilebiliyor. Bu uygulamalar sayesinde kripto için kullanıcıların artması ve yeni gelir akışları da elde edilmesi bekleniyor. PayPal CEO’su da bu sene, yaklaşık olarak 52 milyon kadar kullanıcısı bulunan Venmo uygulamasından iyi bir para kazanabilmek istediğini söylemişti.

Fintech uygulamalardan gelir elde edildiğini daha önce de söylemiştik. Bu uygulamayı kullanarak, Twitter CEO’su da 2018 yılının ortasında Cash App uygulamasında Bitcoin satışının alımları gerçekleşti. En son açıklanan rapora göre ise 306 milyon dolarlık bir gelir elde edildiğini duyurmuş oldu.

Paypal ile ilgili bu haberimize ek olarak Bitcoin Fiyatını Etkileyen Gelişmeler başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Okumaya Devam Et

Finansal Teknoloji

Bitcoin ETF Onayı Nedir, Nasıl Yapılır?

Yayınlama

on

Bitcoin ETF ne diye soracak olursanız, tam isim olarak Bitcoin borsa yatırım fonu olduğunu söyleyebiliriz. ETF’nin ne zaman onaylanacağı da gündemde var olan konulardan bir tanesi haline geldi. Bitcoin’in aslında daha büyük ve kurumsal bir kitleye hitap ediyor. Bu sayede, hitap ettiği kitle sayesinde erişimin arttırmasına yardımcı olacaktır. Emtialara sahip olmak, aslında ETF’lere sahip olmaktan daha zordur. Yani buna şöyle bir örnek verilebilir:

SPDR Altın hisseleri, fiziksel olarak piyasada var olan altından daha fazla talep ediliyor. Kripto paradaki bu ETF için yapılacak olan düzenlemeler sayesine bir değişiklik olabilir.

Bitcoin

Bitcoin ve Altcoinler İçin İyi Bir Durum mu?

Kripto para piyasası aslında bir yerde hükümete bağlı. Fakat bu şekilde yola devam etmek istemiyor. Fakat bu sektörün kaderi de gerçekte var olan bu kurumlara bağlı. Düzenlemelerin yapılması için de kurumlar önemli bir rol oynuyor diyebiliriz. Oldukça bilinen bu kurumlardan biri de ABD Menkul Kıymetler Komisyonu’dur. Yani kısa adıyla da SEC diyebiliriz. Bu Komisyon’un başkanı ise Jay Clyaton’dur. Clayton son zamanlarda kripto paraya oldukça fazla önem vermişti. Hatta piyasada var olan ve kullanılmakta olan birçok ETF uygulamasını da indirerek kullandı. Altcoin borsaları ya da projeler içinde şüpheli bir durum varsa bunları asla göz ardı etmedi.

Başsavcı William Bar ve Başkan Donald Trump, Clayton’ı Federal Savcı olarak göstermek istedi. Bunu söyledikten sonra kripto para topluluklarından oldukça tepki aldı. Aslında konuşulan bu durum sadece bir adaylıktan ibaret. Ama Senato’nun kontrolünün Başkan Donald Trump’ın elinde olduğunu göz önünde bulundurursak bu olası bir durum haline dönüşebilir. Bunun üzerine Twitter’da da pek çok yorum yapıldı.

Clayton’ın ayrılmasıyla birlikte ne kadar bir kripto paranın bu durumdan yararlanacağı, tam olarak Jay Clayton’ın yerine kimin geleceği ile alakalı bir durum. Fakat bazı kaynaklara göre yerini kimin alacağı çoktan belli zaten. Yine kripto para yanlısı, kripto para sever bir adam diyebiliriz. Bu kişi de söylenenlere göre Hester Pierce olabilirmiş. Pierce, özellikle Bitcoini oldukça destekliyor. SEC’de bir üye olmasına ve Clayton’ın ETF reddine de karşı çıkmış bir isim. Bitcoin ETF ile ilgili tüm detaylar bu şekilde. Dilerseniz Binance’in Sunduğu Altcoin Yükselişe Geçti başlıklı haberimize de göz atabilirsiniz.

Okumaya Devam Et

Blockchain

Hash Rate Zorluk Ayarı En Büyük Artışları İle Geliyor

Yayınlama

on

Bitcoin ağı içerisinde son zamanlarda meydana gelen zorlu artış miktarı yarın yapılacak. Hash Rate zorluk ayarı içerisinde oldukça önemli durumda farklı bir değişim meydana gelmezse son bir yıllık süreç içerisinde en rekor seviye oluşacak.

karma oranı

Mayıs ayı içerisine girildiği zaman ikinci haftasında gerçekleşen blok ödül yarılanması ile oldu. Bu durum her iki alan içim de zorluk ayarlaması sırasında düşüş meydana gelmişti. Sadece bir gün kalması ile ağ içerisinde önemli bir değişim meydana gelmediği sürece zorluk artışı son yılın en yüksek seviyesinde olacak.

Zorluk Ayarı Hash Rate İçerisinde Son Durum

Zorluk ayarı, hash rate içerisinde yer alan değişimlere oran ile her iki haftada bir meydana geliyor. Bu sayede ise Bitcoin ağı içerisinde yer alan bilgi işlem gücünün  artması ve azalması ile ilgili durumlar baz alınıyor. Bloklar üzerinde her on dakikalık süreçte bir yer alması etkin hale getiriliyor. Bilinen durumlara göre hash rate zorluk ayarı içerisinde yer alan yüksek zorluk düşük oran ile meydana gelirse blok süreleri daha çok kısalır. Diğer durumun meydana gelmesi ile de aksi durum geçerli oluyor. Bu yöntemler ile madencilik katılım durumlarına teşvik gerçekleşmiş oluyor.

Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan zorluk ayarının yarın olması bekleniyor. BTC.com üzerinden elde edilecek olan veriler ile saniye içerisinde 112 kentilyon hash ile mevcut oranda gelişen zorluk yüzde 14 artması ile 15.6 trilyona kadar çıkması bekleniyor.

Böylesi farklı bir şekilde meydana gelecek olan zorluk artışı son zamanlarda meydana gelmedi. Bitcoin içerisinde oluşan madencilik zorluğu en son bu kadar artması ile 9 Temmuz 2019 tarihine dikkatleri çekmişti. Zorluk içerisinde oluşan tüm zamanların ise en yüksek durumu 9  mart tarihi ile 16.55 trilyona kadar çıkması sırasında gözlenmişti.

Bu Hafta Boyunca Takip Edilmesi Gerekli Olan 5 Kripto Para ” adlı yazımızı okumak için  linke tıklayabilirsiniz.

Okumaya Devam Et