WEİ LİU KİMDİR? BİTCOİN WHİTE PAPER İÇİN İKİNCİ TELİF HAKKI DOSYASI GÖRÜNÜYOR

Bitcoin teknik incelemesi ve orijinal kod için yakın zamanda ve tartışmalı bir şekilde telif hakkı tescil başvurusunda bulunan Avustralyalı girişimci Craig Wright şimdi yasal bir rakibi var.

Beyaz kağıt için ikinci bir telif hakkı kaydı (sayı TX0008726120), ABD Telif Hakkı Bürosu’nun genel kataloğunda göründüğü için, belirli bir Wei Liu’nun, işi Satoshi Nakamoto takma adı altında aldığını iddia ettiğini belirtir.

Dosyalama 24 Mayıs 2019, Wright’ın 11 Nisan 2019 tarihli.

Şu anda, Wei Liu‘nun kim olduğu ya da neden kaydının yapıldığı açık değildir. Bununla birlikte, Wright’ın temel bitcoin mülkünü sahiplenme iddiasına geçme hamlesinin bir karşılığı olabilir. Bu, çeşitli durumlarda iddia ettiği gibi Satoshi olmadığını iddia edenlere karşı Wright’ın yasal tehditlerinden kaynaklanan bir telaşın ortasında geldi – Satoshi’nin bitcoin hareketi gibi tartışılmaz bir kanıtı olmasına rağmen.

Wright ayrıca, şifreleme para birimi Bitcoin SV’nin (“Satoshi Vision” için) arkasındaki önemli bir taşıyıcıdır ve telif hakkı kaydını jetonu yöneten vakfın ellerine koyacağını söyledi.

CoinDesk’e gönderilen bir basın bülteninde şunlar yazıyor:

“Gelecekte, Wright, Bitcoin ekosisteminin yararına olması için telif hakkı kayıtlarını Bitcoin Derneği’ne devretmeyi planlıyor. Bitcoin Derneği, Bitcoin işletmeleri için küresel bir endüstri kuruluşudur. BSV’yi destekliyor ve Bitcoin SV istemci yazılımının sahibi. ”

Açık olmak gerekirse, bir kayıt bir eserin ABD Telif Hakkı Bürosu tarafından yazılan bir yazarlığının tanınması değildir. Telif hakkı süreci, herkesin, genellikle mülkiyetle ilgili davalarla ilgili olarak, bir işe kaydolmasına izin verir.

Gerçekten de, ofisten yapılan açıklamaya göre, Wright kayıtları bir fırtınayı karıştırdı, kimseyi bitcoin mucidi olarak “tanımadı” dedi.

“Genel bir kural olarak, Telif Hakkı Bürosu tescil için bir başvuru aldığında, talep sahibi sunulan malzemelerde yapılan açıklamaların doğruluğunu onaylar. Telif Hakkı Bürosu yapılan herhangi bir ifadenin doğruluğunu araştırmaz, ”dedi.

“Bir eserin takma ad altında tescilli olduğu bir durumda, Telif Hakkı Bürosu, talep sahibi ile sahte isim yazarı arasında kanıtlanabilir bir bağlantı olup olmadığını araştırmaz” dedi.

Aynı, Wei Liu tarafından yapılan kayıt için de geçerli olacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here