YAHOO JAPONYA DESTEKLİ KRİPTO DEĞİŞİM TAOTAO BU HAFTA BAŞLIYOR

Yahoo Japonya’nın büyük bir hisseye sahip olduğu yeni bir kripto değişim platformu. Geliştirme aşamasında bir yıldan fazla bir süre sonra piyasaya sürülmek üzere.

Taotao adı verilen yeni platform Twitter Pazar günü yaptığı duyuruda, 30 Mayıs Perşembe günü öğleden sonra yerel saatlerinde yayınlanacağını duyurdu.

Taotao web sitesine göre, borsa çevrimiçi platformunun yanı sıra bir mobil uygulama sunacak ve piyasaya sürüldüğünde bitcoin (BTC) ve eter (ETH) ticareti yapabilecek.

Şirket ayrıca, mevcut seçeneklere üç tane daha şifreleme ekleyerek ilgili yatırımcılar için kaldıraç gücü sağlayacak: XRP, litecoin (LTC) ve bitcoin nakit (BCH).

Taotao, Finansal Hizmetler Ajansı altında sanal bir döviz borsası olarak düzenlenmiştir ve web sitesi, 00001 kayıt numarasını gururla gösteriyor.

Bu erken kayıt, borsadaki Yahoo Japonya’nın geçtiğimiz Mart ayında yüzde 40’lık bir hisse satın aldığı BitsaG değişimi olan FSA lisanslı yinelemesinden geliyor. O sırada Nikkei Asian Review tarafından Yahoo Japonya’nın, BitARG’nin teknolojisini kullanarak yeni bir değişim platformu geliştirmek amacıyla söz aldığı rapor edildi.

Taotao’nun web sitesi, Yahoo Japonya’nın% 40’ını elinde bulunduran CMD Lab Inc. ile% 100 bağlı ortaklığı olan Z Corporation aracılığıyla varlığın yüzde 40’ına sahip olduğunu gösteriyor.

Web sitesi aynı zamanda kullanıcılarına Yahoo hesaplarıyla “kolay kayıt / oturum açma” sunuyor.